Aktualności

Bartłomiej Poczobut: Odpoczęła zarówno moja głowa, jak i ciało

Gościem czwartkowej audycji w radiu Widzew.FM był pomocnik Bartłomiej Poczobut. Tematem rozmowy był miniony sezon i progres w grze dokonany przez zawodnika.
26-latek razem z całym zespołem czerwono-biało-czerwonych nie miał wiele czasu, by zregenerować się fizycznie i psychicznie po minionym sezonie. Po tygodniu urlopów drużyna rozpoczęła treningi pod wodzą Enkeleida Dobiego. - Wielu znajomych pytało mnie, czy to nie za szybko, ale przyznam się, że chciałem jak najszybciej wznowić treningi. Miałem tydzień wolnego i wykorzystałem go maksymalnie z rodziną. Odpoczęła zarówno moja głowa, jak i ciało - powiedział były piłkarz między innymi Błękitnych Stargard i GKS-u Katowice.

Poczobut to zawodnik ściągnięty do Łodzi, by wykonywać na boisku tzw. "czarną robote". W Widzewie pomocnik musiał zmienić swój styl gry i dostosować go do ataku pozycyjnego stosowanego przez łodzian. - Spodziewałem się tego przy okazji transferu do Widzewa. Wydaje mi się, że nie wyglądało to źle i nie licząc końcówki rozgrywek będę ten sezon wspominał dobrze. Z każdym treningiem uczyłem się nowych zadań z zakresu wyprowadzania piłki - stwierdził "Poczo" w rozmowie z Arkadiuszem Stolarkiem.

W trakcie "Widzewskiego Poranka" poruszono również temat nadchodzącego sezonu w Fortuna 1 Lidze i zadań, jakimi będzie obarczony Poczobut przez trenera Dobiego. - Na pewno nie będę cofał się tak głeboko pomiędzy stoperów. Trener Dobi chce bym grał wyżej i tam starał się odbierać piłkę. W zespole jest duża rywalizacja, sporo jakości i to szkoleniowiec zdecyduje, kto będzie występował w pierwszym składzie. Poprzedni rok dał mi dużo i spowodował, że mogę grać bardziej ofensywnie. Muszę to robić i nie mogę się tego bać - powiedział defensywny pomocnik.

Cała audycja "Widzewski Poranek", a w niej pozostałe wypowiedzi Bartłomieja Poczobuta, będzie dostępna do ponownego odsłuchu o godz. 16:00 i 19:00, za pośrednictwem klubowej aplikacji mobilnej oraz witryny widzew.com.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela