Aktualności

Bartłomiej Gromek: Zrealizowaliśmy założenia

Szósty mecz i szóste zwycięstwo widzewiaków w rundzie jesiennej. W wygranym meczu z KS Paradyżem 4:1 na listę strzelców znów wpisał się Bartłomiej Gromek.

- To nie było łatwe spotkanie. Przeciwnicy postawili nam twarde warunki. Ratowali się głównie grą długimi podaniami piłki, ponieważ mieli szybkich skrzydłowych i napastnika. Starali się czasami dłużej utrzymać przy piłce. My jednak przeważaliśmy w meczu, graliśmy zgodnie z założeniami i zdobyliśmy trzy punkty - powiedział po spotkaniu Bartłomiej Gromek.

W poprzednim, wyjazdowym spotkaniu z Astorią Szczerców łódzki zespół rozegrał zdaniem trenera drużyny, Marcina Płuski najgorszą połowę ze wszystkich dotychczas. W środę było zgoła odmiennie. Do przerwy Widzew Łódź prowadził z KS Paradyż po bramce Patryka Strusa, a w drugiej połowie zdołał zaaplikować rywalom jeszcze trzy gole. - Trener nakreślił nam, jak mamy grać w drugiej połowie. Mieliśmy uważać w obronie, utrzymywać się przy piłce i przeważać, a także wykorzystywać stworzone okazje. Udało nam się zralizować założenia, dlatego wygraliśmy mecz - stwierdził. 

W meczu z liderem tabeli czwartoligowych rozgrywek grupy łódzkiej Bartłomiej Gromek również wpisał się na listę strzelców, zdobywając gola na 3:0. Boczny obrońca trafił także do siatki dwie kolejki wcześniej w starciu z Omegą Kleszczów, a jego gol dał wtedy Widzewowi zwycięstwo. - Często włączam się w akcje ofensywne zespołu. Super, że udało mi się strzelić kolejną bramkę, jednak cała drużyna tak naprawdę zagrała dobrze - przyznał. 

Dla widzewiaków mecz z zespołem z Paradyża był szóstym, kolejnym spotkaniem od początku rundy wiosennej, po którym schodzili z boiska z tarczą. Czy po okazałym zwycięstwie nad liderem tabeli ktoś będzie w stanie zatrzymać Widzew w drodze do awansu? - Nie ma takiej opcji - zakończył z uśmiechem na twarzy nasz rozmówca. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Slalomem na treningu 16.05.2018

Slalomem na treningu 16.05.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 63
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 61
3 Polonia Warszawa 53
4 Sokół Aleksandrów Łódzki 53
5 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 46
6 Kaczkan Huragan Morąg 45
7 Ursus Warszawa 44
Pełna tabela