Aktualności

Amp futboliści w #Piłsudskiego138: Mamy mocną ligę, ale chcemy sprawić niespodziankę

Główny temat dla widzewskiego środowiska w najbliższy weekend może być tylko jeden. Sekcja Amp futbolu debiutuje w ekstraklasie!

Gośćmi Łukasza Czuku w magazynie #Piłsudskiego138 byli: trener bramkarzy drużyny Amp Futbolu, Szymon Stanita oraz bramkarz łodzian, Mateusz Kowalczyk. Rozmowa dotyczyła rozpoczynającego się sezonu Amp Futbol Ekstraklasy, który rozpocznie się w najbliższą sobotę 5 września. - Ruszamy już w piątek, czeka nas pięć godzin jazdy. Turniej rozgrywany będzie w Nowym Targu. Nie możemy się doczekać, bo przez koronawirusa zawody zostały przełożone, ale teraz pozostaje nam już czekać na pierwszy mecz. Myślę, że przerwa dobrze nam zrobiła, dała nam więcej czasu na przygotowania. Drużyna cały czas jest w budowie, więc mogliśmy w spokoju przygotować się do rywalizacji - powiedział na antenie WidzewTV trener widzewskich bramkarzy Szymon Stanita.

Rozgrywki amp futbolu nie są w Polsce jeszcze tak popularne jak inne dyscypliny sportu. Dla kibiców, którzy jeszcze nie wiedzą, które ligi i zespoły wiodą prym na europejskiej scenie Amp futbolu, z pomocą i wyjaśnieniami pośpieszył Mateusz Kowalczyk. - Zdecydowanie liga turecka jest najmocniejsza. Tamtejsze rozgrywki dzieli się na kilka poziomów, a taka drużyna jak nasza, czyli dopiero rozpoczynająca zmagania, w Turcji zaczynałaby od trzeciego poziomu. Na mecze reprezentacji narodowej przychodzi pełen stadion. Poza tym, Amp futbol stoi na bardzo wysokim poziomie w Rosji, tam prym wiedzie Dynamo Moskwa. W Wielkiej Brytanii z kolei najbardziej rozpoznawalnym zespołem jest Manchester City. Nasza liga wcale nie odstaje od tych najlepszych, mamy bardzo mocną ligę i oczywiście reprezentację, która na arenie międzynarodowej ma już swoje sukcesy - wyjaśnił kibicom bramkarz Widzew Łódź Amp Futbol.

Początek sezonu to oczywiście planowanie rozwoju i historycznych osiągnięć podczas rozgrywek ligowych. - Chcemy cały czas się rozwijać. Celem jest pierwsza historyczna bramka, pierwszy wygrany mecz naszej sekcji i sprawienie niespodzianki w rywalizacji z zespołami z górnej półki - zgodnie stwierdzili zarówno widzewscy golkiperzy.

Przed zawodnikami cztery turnieje, które odbędą się we wcześniej wspomnianym Nowym Targu, a nastepnie w Łodzi, Poznaniu oraz Bielsku Białej. Dla Widzewa to pierwsza sposobność organizacji turnieju o takiej charakterystyce. Gra przy własnej publiczności, która na pewno tłumnie zjawi się na meczach własnej drużyny, również będzie wyjątkowym przeżyciem dla zawodników i trenerów, którzy podkreślali to w trakcie trwania programu #Piłsudskiego138.

Cały zapis 62. odcinka #P138 dostępny jest poniżej:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela