Aktualności

Ameyaw wypożyczony na dłużej, Banaszak wraca do Widzewa

30 czerwca kończyły się umowy wypożyczenia z Widzewa Michaela Ameyawa i Przemysława Banaszaka. Z uwagi na reorganizację rozgrywek mogły one jednak zostać prolongowane do końca lipca.

W przypadku pierwszego ze wspomnianych zawodników Widzew Łódź doszedł do porozumienia z Bytovią Bytów w sprawie przedłużenia wypożyczenia. W związku z tym Michael Ameyaw, który zimą przeniósł się do klub z Pomorza, będzie w nim występować do zakończenia obecnego sezonu. Dotychczas 19-latek barwy Bytovii reprezentował w ośmiu meczach ligowych (za każdym razem w pierwszym składzie), w których zdobył jedną bramkę. Wcześniej, jesienią, zagrał w 16 meczach czerwono-biało-czerwonych.

Inaczej wygląda sytuacja z Przemysławem Banaszakiem, którego wypożyczenie zakończone zostało zgodnie z pierwotnymi założeniami umowy, czyli 30 czerwca. Zawodnik wraca w związku z tym do Widzewa, ale nie będzie mógł reprezentować w lipcu jego barw, ponieważ w tej rundzie występował już w barwach Górnika Łęczna. W sumie w klubie z województwa lubelskiego przez cały sezon, od momentu wypożyczenia w lipcu, Banaszak rozegrał 17 meczów (trzy w wyjściowej jedenastce), w których zdobył pięć bramek. O jego przyszłości zdecyduje w najbliższym czasie pion sportowy Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela