Aktualności

Aleksander Kwiek: Każde zwycięstwo buduje morale drużyny

W kolejnym meczu kontrolnym jednym z wyróżniających się w drużynie Widzewa zawodników był Aleksander Kwiek, który stwierdził, że okres przygotowawczy pod okiem trenera Smudy pozwala mu znacznie poprawić formę.

W środowym sparingu z Górnikiem Konin Aleksander Kwiek rozegrał pierwsze 45 minut. Choć nie wpisał się na listę strzelców, był jedną z wyróżniających się postaci w drużynie z Łodzi. - Cieszy zarówno wynik, jak i gra, a każde kolejne zwycięstwo buduje morale drużyny. Dobrze czujemy się pod względem fizycznym, coraz lepiej rozumiemy się na boisku i oby tak dalej - mówił tuż po końcowym gwizdku.

Doświadczonego pomocnika Widzewa cieszy rywalizacja o miejsce w składzie, która przekłada się na poprawę jakości całego zespołu. - Myślę, że nie można mówić jeszcze o pierwszej i drugiej jedenastce. Wiadomo, że w meczach kontrolnych te zestawienia wyglądają różnie, ale każdy walczy o to, by w meczu z Victorią Sulejówek zagrać od pierwszej minuty. Robimy wszystko, by prezentować się z jak najlepszej strony, a to oczywiście korzyść dla drużyny - dodał.

Aleksander Kwiek przyznał również, że zapomniał już o dołku formy z rundy jesiennej, a wykonana w ostatnich tygodniach praca pozwoliła mu znacznie podnieść dyspozycję. - Doskonale wiem, jak prezentowałem się w poprzedniej rundzie, ale nie chcę już do tego wracać. Mogę tylko powiedzieć, że po okresie przygotowawczym pod okiem trenera Smudy czuję się dużo lepiej. Zrobię wszystko, żeby się zrehabilitować i pokazać się z jak najlepszej strony - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening wieczorny 17.10.2019

Trening wieczorny 17.10.2019

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela