Aktualności

Aleksander Kwiek: Każde zwycięstwo buduje morale drużyny

W kolejnym meczu kontrolnym jednym z wyróżniających się w drużynie Widzewa zawodników był Aleksander Kwiek, który stwierdził, że okres przygotowawczy pod okiem trenera Smudy pozwala mu znacznie poprawić formę.

W środowym sparingu z Górnikiem Konin Aleksander Kwiek rozegrał pierwsze 45 minut. Choć nie wpisał się na listę strzelców, był jedną z wyróżniających się postaci w drużynie z Łodzi. - Cieszy zarówno wynik, jak i gra, a każde kolejne zwycięstwo buduje morale drużyny. Dobrze czujemy się pod względem fizycznym, coraz lepiej rozumiemy się na boisku i oby tak dalej - mówił tuż po końcowym gwizdku.

Doświadczonego pomocnika Widzewa cieszy rywalizacja o miejsce w składzie, która przekłada się na poprawę jakości całego zespołu. - Myślę, że nie można mówić jeszcze o pierwszej i drugiej jedenastce. Wiadomo, że w meczach kontrolnych te zestawienia wyglądają różnie, ale każdy walczy o to, by w meczu z Victorią Sulejówek zagrać od pierwszej minuty. Robimy wszystko, by prezentować się z jak najlepszej strony, a to oczywiście korzyść dla drużyny - dodał.

Aleksander Kwiek przyznał również, że zapomniał już o dołku formy z rundy jesiennej, a wykonana w ostatnich tygodniach praca pozwoliła mu znacznie podnieść dyspozycję. - Doskonale wiem, jak prezentowałem się w poprzedniej rundzie, ale nie chcę już do tego wracać. Mogę tylko powiedzieć, że po okresie przygotowawczym pod okiem trenera Smudy czuję się dużo lepiej. Zrobię wszystko, żeby się zrehabilitować i pokazać się z jak najlepszej strony - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela