Aktualności

Akredytacje prasowe na domowe mecze ligowe Widzewa

Z uwagi na zmiany organizacyjne wymuszone epidemią koronawirusa na najbliższe mecze Widzewa przeprowadzane będą każdorazowo odrębne procesy akredytacyjne dla mediów.

W trudnym czasie epidemii i zwiększonego zagrożenia dla zdrowia i życia organizacja meczów piłkarskich możliwa jest tylko w sytuacji ścisłej kontroli każdego aspektu rozgrywek przez Polski Związek Piłki Nożnej i bezwzględnego przestrzegania obostrzeń administracji państwowej.

W związku z brakiem możliwości uczestniczenia w meczach piłkarskich publiczności nie jest również możliwe branie w nich udziału, na dotychczasowych zasadach, przez przedstawicieli mediów. Opracowane przez PZPN wytyczne dotyczące organizacji meczów w rozgrywkach II ligi precyzują, ile osób reprezentujących media oraz na jakiej zasadzie będzie mogło znaleźć się w trakcie meczu piłkarskiego na stadionie.

Zgodnie z otrzymanym przez Widzew regulaminem na mecz II ligi wstęp uzyskać może maksymalnie 10 dziennikarzy i 5 fotoreporterów, którzy przebywać mogą tylko na trybunach usytuowanych za bramkami stadionu, czyli w przypadku obiektu przy al. Piłsudskiego 138 - na trybunach B (od strony ul. Smolarka) i D (od strony al. Piłsudskiego 138).

Mając na uwadze powyższe, dotychczasowe akredytacje prasowe przyznane przez klub na cały sezon 2019/2020 tracą ważność w zakresie uczęszczania na mecze (zmianie nie ulegają pozostałe nadawane przez akredytacje uprawnienia, jak dostęp do materiałów prasowych i bezpłatnej transmisji wszystkich meczów pokazywanych przez WidzewTV).

Dlatego przedstawicieli mediów zainteresowanych obecnością na meczu ligowym ze Skrą Częstochowa 3 czerwca o godzinie 19:10 prosimy o przesyłanie pojedynczych wniosków akredytacyjnych, uwzględniając poniższe postanowienia:

- przyznana może być maksymalnie jedna akredytacja na redakcję;

- akredytacje prasowe przyznawane będą tylko w uzasadnionych przypadkach. Przedstawiciele mediów mają możliwość za pośrednictwem formularza akredytacyjnego w polu KOMENTARZE argumentować zasadność przyznania im akredytacji;

- klub ma prawo odmówić przyznania akredytacji bez wskazania przyczyn;

- akredytacja prasowa upoważnia do przebywania w trakcie meczu jedynie we wskazanym sektorze, przeznaczonym dla mediów. Opuszczenie tej strefy powodować będzie usunięcie przedstawiciela mediów ze stadionu i automatyczne odrzucenie kolejnych wniosków akredytacyjnych;

- klub nie może zagwarantować na wyznaczonym dla mediów na czas meczu sektorze dostępu do pulpitów i prądu;

- przedstawiciele mediów nie mogą mieć jakiegokolwiek kontaktu z piłkarzami i członkami sztabu szkoleniowego. Klub nie ma możliwości udostępnienia dedykowanych pomieszczeń dla mediów, nie będzie również zorganizowanej strefy mieszanej, tak zwanej "mixed-zone". Przeprowadzona zostanie jedynie zdalna konferencja prasowa z udziałem trenera i zawodnika każdego z zespołów. Przedstawiciele mediów zainteresowani zadaniem im pytań mogą kierować je drogą elektroniczną do rzecznika prasowego klubu gospodarza;

- pomeczowe materiały prasowe, w tym nagrania audio/wideo wypowiedzi trenerów i piłkarzy, przekazane zostaną drogą elektroniczną wszystkim zainteresowanym przedstawicielom mediów, nie jest do tego wymagana akredytacja na mecz. Co więcej, w miarę możliwości w studiu pomeczowym w ramach otwartej transmisji WidzewTV przeprowadzone zostaną wywiady na żywo z zawodnikami Widzewa;

Wnioski akredytacyjne na zaplanowany na 3 czerwca mecz ze Skrą Częstochowa składać można jedynie drogą elektroniczną, za pośrednictwem systemu Biura Prasowego Widzewa dostępnego pod adresem: https://widzew.com/web/biuro-prasowe/home. Termin składania wniosków akredytacyjnych na najbliższe spotkanie upływa 31 maja 2020 roku. Wnioski składane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Z uwagi na trudną sytuację i odgórne obostrzenia oraz nadal istniejące realne zagrożenie dla zdrowia i życia prosimy o aplikowanie o akredytacje tylko w sytuacji, gdy obecność na meczu jest absolutnie niezbędna do wykonywania czynności zawodowych, mając na uwadze dostęp do bezpłatnej transmisji wideo z komentarzem na żywo, analizami i powtórkami oraz dostęp do pomeczowych materiałów w wersji elektronicznej.

Procesy akredytacyjne na każdy kolejny mecz przeprowadzane będą odrębnie, w zależności od kolejnych decyzji administracji publicznej i organów prowadzących rozgrywki, najprawdopodobniej aż do momentu zdjęcia ograniczeń dotyczących uczestnictwa widowni w meczach piłkarskich.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela