Aktualności

Akcja "Korek" dla Madzi

Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa organizuje kolejną edycję akcji "Korek". Tym razem pomocy potrzebuje niespełna ośmioletnia Madzia, siostrzenica jednego z kibiców RTS Widzew Łódź.

Nakrętki będą zbierane 18 marca 2017 r. przed meczem Widzewa z Motorem Lubawa. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego dla chorej dziewczynki.

- Madzia w czerwcu będzie miała osiem lat. Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym kończyn dolnych. W 2014 roku w czasie badań przed operacją na nóżki stwierdzono u niej raka - chłoniaka ziarnistego złośliwego. Zastosowano najsilniejszą chemioterapię. Chłoniak był w stadium początkowym, bez przerzutów. Chemia zadziałała dobrze, dziewczynce odrosły włosy, nie ma komplikacji, więc wrócono do pracy z nóżkami. Jest to proces, który polega na łamaniu i ich prawidłowym nastawianiu - opisuje Karolina ze Stowarzyszenia Fanatycy Widzewa.

Zbierane będą wszystkie rodzaje plastikowych nakrętek od: napojów, środków czystości, artykułów spożywczych np. jogurtów. Nakrętki muszą być czyste i suche. Powinny być zapakowane w szczelne worki lub kartony.

Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w zbiórkę. Jeśli macie większą ilość korków lub znacie szkoły, przedszkola i inne placówki, które zbierały nakrętki i nie mają co z nimi zrobić, skontaktujcie się z organizatorami. Stowarzyszenie będzie również wdzięczne za publikowanie informacji o zbiórce na forach i mediach społecznościowych.

W razie pytań czy propozycji, kontakt z organizatorami możliwy jest za pośrednictwem adresu mailowego: karolinka@widzewtomy.net.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Polska - Serbia (U21) 15.10.2019

Polska - Serbia (U21) 15.10.2019

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela