Aktualności

Akcja "Korek" dla Madzi

Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa organizuje kolejną edycję akcji "Korek". Tym razem pomocy potrzebuje niespełna ośmioletnia Madzia, siostrzenica jednego z kibiców RTS Widzew Łódź.

Nakrętki będą zbierane 18 marca 2017 r. przed meczem Widzewa z Motorem Lubawa. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego dla chorej dziewczynki.

- Madzia w czerwcu będzie miała osiem lat. Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym kończyn dolnych. W 2014 roku w czasie badań przed operacją na nóżki stwierdzono u niej raka - chłoniaka ziarnistego złośliwego. Zastosowano najsilniejszą chemioterapię. Chłoniak był w stadium początkowym, bez przerzutów. Chemia zadziałała dobrze, dziewczynce odrosły włosy, nie ma komplikacji, więc wrócono do pracy z nóżkami. Jest to proces, który polega na łamaniu i ich prawidłowym nastawianiu - opisuje Karolina ze Stowarzyszenia Fanatycy Widzewa.

Zbierane będą wszystkie rodzaje plastikowych nakrętek od: napojów, środków czystości, artykułów spożywczych np. jogurtów. Nakrętki muszą być czyste i suche. Powinny być zapakowane w szczelne worki lub kartony.

Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w zbiórkę. Jeśli macie większą ilość korków lub znacie szkoły, przedszkola i inne placówki, które zbierały nakrętki i nie mają co z nimi zrobić, skontaktujcie się z organizatorami. Stowarzyszenie będzie również wdzięczne za publikowanie informacji o zbiórce na forach i mediach społecznościowych.

W razie pytań czy propozycji, kontakt z organizatorami możliwy jest za pośrednictwem adresu mailowego: karolinka@widzewtomy.net.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Sokół Ostróda - Widzew Łódź (Wokół Meczu) 18.06.2018

Sokół Ostróda - Widzew Łódź (Wokół Meczu) 18.06.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 74
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 74
3 Sokół Aleksandrów Łódzki 66
4 Polonia Warszawa 62
5 Olimpia Zambrów 56
6 Kaczkan Huragan Morąg 54
7 Ursus Warszawa 53
Pełna tabela