Aktualności

Akademia Widzewa: Zdecydowane zwycięstwo juniorów starszych

Zespół Radosława Wasiaka pewnie pokonał AKS SMS Łódź w meczu 10. kolejki rozgrywek I ligi wojewódzkiej.

Na prośbę Widzewa zaplanowany pierwotnie na najbliższą sobotę mecz odbył się trzy dni wcześniej. Czerwono-biało-czerwoni od pierwszych minut byli mocno skoncentrowani i nastawieni na zwycięstwo. Dzięki temu już w 5. minucie wynik otworzył Daniel Jatczak, który wykorzystał dobre dogranie Jakuba Kmity. 10 minut później ten sam duet zapewnił Widzewowi drugą bramkę, a nim upłynęło pół godziny gry gospodarze prowadzili już 3:0 po bramce Jana Sejdaka. Przed przerwą trzecie tego dnia trafienie zaliczył jeszcze Jatczak, ponownie po asyście Kmity.

Dzięki korzystnemu rezultatowi w drugiej części gry trener Radosław Wasiak mógł posłać do gry zmienników. Pięciu z nich pojawiło się na murawie od razu po zmianie stron. Nie miało to jednak negatywnego wpływu na grę dobrze zorganizowanego Widzewa. Już w 50.minucie na 5:0 wynik podwyższył Sejdak po znakomitym podaniu Dawida Telestaka. Gospodarze tego dnia mili jeszcze wiele okazji bramkowych, ale wykorzystali już tylko jedną z nich, a dokonał tego świetnie dogrywający w pierwszej części gry Kmita. Rywale honorowe trafienie odnotowali w 84. minucie, przy sześciobramkowym prowadzeniu Widzewa.

- Przyjemnie było rozegrać ten mecz w takich warunkach, dlatego jestem wdzięczny włodarzom AKS-u SMS-u, że się na to zgodzili. Nasza gra mogła się tego dnia podobać. W kilku akcjach wyraźnie widać było schematy i rozwiązania, nad którymi pracujemy na treningach. Niestety nadal nie potrafimy zachować koncentracji przez pełne 90 minut, co tym razem przełożyło się na bramkę dla rywala w końcówce. Mamy na pewno nad czym pracować, ale gratuluję zespołowi pewnego i ważnego zwycięstwa. Teraz myślimy już tylko o następnym, bardzo ważnym meczu, z GKS-em Bełchatów - powiedział po meczu trener Wasiak.

Widzew Łódź - AKS SMS Łódź 6:1 (4:0)

Bramki dla Widzewa: Jatczak (5’, 15’, 40’), Sejdak (25’, 50’), Kmita (75’)

Gibki - Kardas (45’ Stopa), Ławniczak, Cieślak (45’ Mamełka), Becht (45’ Mędrzycki), Drążczyk (45’ Szlaski), Wędzonka (45’ Nieśmiałek), Sejdak (70’ Chądzyński), Telestak, Kmita, Jatczak.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wigilia Akademii Widzewa 12.12.2018

Wigilia Akademii Widzewa 12.12.2018

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela