Aktualności

Akademia Widzewa: Wygrane derby rocznika 2004

Drużyna Bartosza Bieleckiego pokonała 2:0 ŁKS Łódź w meczu 9. kolejki rozgrywek I ligi wojewódzkiej, udanie rewanżując się za porażkę z początku sezonu.

Bramki dla czerwono-biało-czerwonych zdobyli w sobotę Jakub Miziołek i Kamil Jakubowski. Dzięki temu zwycięstwu po dziewięciu seriach spotkań Widzew jest drugi w tabeli, z taką samą liczbą punktów, co AKS SMS Łódź, ale nieznacznie gorszym bilansem bramkowym. Z obecnym liderem zespół Bartosza Bieleckiego zmierzy się 27 października, w ramach 12. kolejki rozgrywek.

- Cieszymy się, że choć mecz nie był najładniejszy, to my byliśmy drużyną przeważającą i poradziliśmy sobie w grze w ataku pozycyjnym. Mieliśmy swoje problemy, ale zespół robi stałe postępy, z czego jestem dumny. Wiem już, że dla piłkarzy tego typu spotkania to ogromny bagaż emocjonalny, który ci młodzi chłopcy muszą udźwignąć. Dlatego w tym akurat meczu zrozumiała była pewna nerwowość. Najważniejsze jednak, że udało nam się wygrać, choć okoliczności nie były sprzyjające - powiedział po spotkaniu Bielecki.

Widzew Łódź - ŁKS Łódź 2:0

Bramki: Jakub Miziołek, Kamil Jakubowski

Widzew Łódź: Buczkowski, Cichal, Owczarek, Miziołek, Szymczak "Sieman", Mirowski, Zawadzki, Związek, Jakubowski, Kowasz, Szymczak oraz Kiełbasa, Kotlicki, Wilkowski, Jonczyk, Ludwig, Zadka, Saganiak.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 28.11.2021 cz. II

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 28.11.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela