Aktualności

Akademia Widzewa: warsztaty on-line dla trenerów i zawodników

Zawodnicy Akademii Widzewa, mimo trudnych okoliczności, z pełnym zaangażowaniem trenują w domach, szykując się na powrót do gry w bliżej niekreślonej przyszłości. Intensywnie pracuje też sztab szkoleniowy.

Młodzi widzewiacy nie mogą narzekać na nudę. Wykonują kolejne przygotowane przez trenerów Akademii Widzewa ćwiczenia, wykazując się przy tym dużą pomysłowością i kreatywnością (WIĘCEJ). W ostatnich dniach pojawiły się również cykliczne spotkania z zawodnikami w formie wideokonferencji. Dział analiz Akademii przygotował cykl warsztatów analitycznych on-line, który jest formą rozwijania rozumienia gry przez zawodników. W trakcie spotkań zawodnicy mają przewidzieć, jaką decyzję podjął zawodnik z piłką, ale również jak zespół przeciwny powinien się zachować, by uniemożliwić skuteczne działanie przeciwnikowi. W ramach pilotażowego programu przewidziano pięć takich sesji.

Natomiast w środę 22 kwietnia to szkoleniowcy wezmą udział w webinarze prowadzonym tym razem przez Tomasza Włodarka. Najbliższy współpracownik Marcina Kaczmarka, trenera pierwszej drużyny Widzewa, opowie w trakcie zdalnego spotkania z kadrą szkoleniową Akademii Widzewa, o tym, jak pracuje seniorski zespół. Dzięki temu trenerzy młodzieżowych drużyn dostaną kolejny cenny materiał do analiz, który wykorzystany zostanie w ich codziennej pracy z zawodnikami.

- Staramy się cały czas rozwijać, zarówno piłkarzy - pod względem fizycznym i piłkarskim, na tyle na ile to możliwe, jak i trenerów - w zakresie poszerzania wiedzy i kompetencji. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie cyklu warsztatów, które opierać będą się na analizie gry i w zamyśle mają pozwolić lepiej rozumieć boiskowe wydarzenia, a w konsekwencji odpowiednio reagować i przewidywać grę. Dodatkowo, poruszymy zagadnienia planowania pracy w pierwszym zespole, co ma poszerzyć spektrum patrzenia na proces treningowy - przyznaje Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela