Aktualności

Akademia Widzewa: W oczekiwaniu na ligę

Młodzieżowe drużyny Widzewa intensywnie przygotowują się do wznowienia rywalizacji ligowej. Rozgrywają w tym czasie mecze sparingowe i biorą udział w mocno obsadzonych turniejach.

Junior starszy (1999/2000)

Zespół Radosława Wasiaka pokonał w sobotnim sparingu występujący w seniorskiej klasie okręgowej UKS SMS Łódź 4:0.

SMS Łódź - Widzew Łódź U19 0:4 (0:3)

Bramki dla Widzewa U19: Telestak (5’), Drążczyk (16’), Kmita (31’), Drążczyk (73’)

Skład Widzewa U19: Uszyński - Dula, Sieroń, Cisło, (46’ Mędrzycki), Cieślak, Drążczyk, Marcinkowski (50’ Malinowski), Pięczek, Skrzeczkowski (50’ Karpicki), Telestak, Kmita (65’ Owczarek).

RELACJA

***

Junior młodszy (2001)

Zespół, który zimą zbierał doświadczenie i nauki w rywalizacji z najlepszymi w tej kategorii wiekowej drużynami w kraju, w miniony weekend wygrał sparing z rówieśnikami z Włocławka.

Widzew Łódź - Lider Włocławek 2:1

Bramki dla Widzewa: Bors, Becht

Skład Widzewa: Kuczborski-Gębski, Wędzonka, zawodnik testowany, Becht - Bors, Nieśmiałek, Ławniczak, Szlaski - zawodnik testowany, zawodnik testowany oraz Baraniak, Podlasiak, Awierianow, Sawicki, Kowalski, Mielczarek, Tomczak, Pióro, Wielgosz.

***

Trampkarz (2003)

Młodzi widzewiacy wzięli udział w rozgrywanym na obiektach CHKS-u turnieju Hary Cup. Naszej drużynie zabrakło zaledwie jednego punktu do awansu do półfinału (porażka, remis i wygrana w fazie grupowej). W play-off o 5. miejsce Widzew najpierw wyraźnie pokonał Cartusię 6:0, ale w decydującym starciu uległ 1:2 AKS-owi SMS-owi Łódź i ostatecznie zajął szóstą lokatę w zawodach.

Faza grupowa:

Widzew Łódź - Mazur Karczew 0:1

Widzew Łódź - BKS Lublin 2:2

Widzew - Unia Swarzędz 3:0

Półfinał play-off5

Widzew Łódź -  Cartusia Kartuzy 6:0

Finał play-off5

Widzew Łódź - AKS SMS Łódź 1:2

***

Trampkarz (2004)

Piłkarze Widzewa z rocznika 2004 w minionych dniach wzięli udział w Turnieju Lider Kar-Pol CUP 2018. Łodzianie zajęli w nim, w gronie naprawdę mocnych rywali, dobre, piąte miejsce.

Komplet wyników:

I dzień:

Widzew Łódź - MOSP Białystok 2:0 (strzelcy bramek: Dawid Owczarek, Jakub Miziołek)

Elana Toruń - Widzew Łódź 0:2 (Dawid Owczarek, Mateusz Saganiak)

II dzień:

Widzew Łódź - Progres Gorzów Wlkp. 3:0 (Marcel Buczkowski x2, Damian Związek)

RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki - Widzew Łódź 0:4 (Marcel Buczkowski, Damian Związek x2, Jakub Krajewski)

III dzień:

Narva Trans II (Estonia) - Widzew Łódź 0:5 (Marcel Buczkowski, Damian Związek x2, Szymon Szymczak, Filip Zawadzki)

Widzew Łódź - Rozwój Katowice 0:1

Widzew Łódź - UKS SMS I Łódź 0:1

IV dzień:

Widzew Łódź - Dolcan Ząbki 0:0

UKS SMS II Łódź - Widzew Łódź 0:2 (Jakub Krajewski, Mateusz Saganiak)

Trener Bartosz Bielecki o turnieju: Nie lubię narzekać i szukać usprawiedliwień, ale pech nas przed turniejem nie opuszczał. Już przed nim wypadło nam dwóch zawodników z powodu choroby. W trakcie turnieju, pierwszego dnia odpadł nam kolejny, a w sobotę drugi bramkarz zaczął narzekać na bóle stóp. To wszystko spowodowało, że mając do dyspozycji mniej zawodników, ograniczone były rotacje, do tego doszło większe zmęczenie i spadła jakość naszej gry. Mecz z Rozwojem Katowice niestety "przeszliśmy" i nie podjęliśmy walki. W tej sytuacji musieliśmy postawić wszystko na jedną kartę i spotkanie z SMS-em zagrać bramkarzem w polu, który zwykle broni u nas w pierwszym składzie, a że potrafi strzelać bramki czasem grywa też jako napastnik. Musieliśmy ten mecz wygrać, przeciwnikom wystarczał remis. Nie wiem czy przy strzale zawodnika SMS-u, Marcel by obronił, ale wiem, że przez bóle pięt utrudnione zadanie miał Kuba. Jednak bez wahania podjąłbym drugi raz taką samą decyzję. Dla rocznika 2004 to był ostatni mecz w takim składzie na kolejne miesiące. Część z tych piłkarzy, w ramach nagrody za ciężką pracę i przy uwzględnieniu umiejętności, które obecnie prezentują, będzie dostawać szanse w roczniku 2003. Z kolei chłopcy, którzy do tej pory grali mniej, będą mieli możliwość rozwoju i pokazywania się co tydzień w spotkaniach ligowych.

W najbliższą niedzielę Widzew 2004 rozegra spotkania sparingowe z: Jaguarem Gdańsk, Koroną Kielce i Wartą Poznań.

Młodzik (2006)

W dobrej dyspozycji wydają się być piłkarze Przemysława Szulca, którzy w niedzielę urządzili sobie festiwal strzelecki w meczu z rok starszymi zawodnikami retkińskiej Football Academy, wygrywając ostatecznie aż 11:0.

Widzew Łódź - Football Academy Łódź Retkinia 2005 11:0

W składzie Widzewa zagrali: Matłacki, Albin, Stachoń-Burtek, Glapiński, Chądzyński, Staszczyk, Miksa, Stolarek, Fatyga, Pędziejewski, Skoneczka, Matecki, Damaz, Wiśniewski oraz trzech zawodników testowanych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wigilia Akademii Widzewa 12.12.2018

Wigilia Akademii Widzewa 12.12.2018

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela