Aktualności

Akademia Widzewa: Trampkarze lepsi od Polonii Warszawa

Zespół Bartosza Bieleckiego pokonał występujący w Centralnej Lidze Juniorów U15 zespół 2:1 po bramkach Mateusza Ludwiga i Szymona Szymczaka.

Drużyna Widzewa z rocznika 2004, choć w barażu przegrała minimalnie walkę o awans do Centralnej Ligi Juniorów, stara się - zgodnie z zapowiedziami trenera - równać do najlepszych w kraju i wykorzystuje każdą okazję, by sprawdzić się na tle teoretycznie wyżej notowanych zespołów. W związku z tym mistrz łódzkiej pierwszej ligi wojewódzkiej zaplanował zimą szereg sparingów z rówieśnikami z najwyższej klasy rozgrywkowej. Pierwszym przeciwnikiem łodzian w 2019 roku była Polonia Warszawa, jesienią piąty zespół grupy A CLJ U15. W sobotę na boisku ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego w Łodzi widzewiacy pokonali ekipę ze stolicy 2:1, dzięki trafieniom Mateusza Ludwiga i Szymona Szymczaka.

- Mimo że warunki do gry były ciężkie, jestem zadowolony z postawy mojego zespołu. Dużo lepiej realizowaliśmy założenia w grze obronnej. Przez większość meczu potrafiliśmy zdominować rywala i stwarzać sobie sytuacje. Na minus kolejny raz zapisać muszę niestety wykańczanie akcji. Mamy na tym polu nad czym pracować. Niektórzy zawodnicy musza zrozumieć, że w takich meczach będą mieli jedną sytuacje i muszą ją wykorzystać, aby z powodzeniem wspinać się na wyższy poziom sportowy - wyjaśnia trener Bartosz Bielecki, który z optymizm wyczekuje kolejnych sparingów. A jego zespół ma w planach mecze z innymi przedstawicielami Centralnej Ligi Juniorów: Escolą Varsovia, Miedzią Legnica i Koroną Kielce.

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 2:1

Bramki dla Widzewa: Ludwig, Szymczak

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski, Szymon Szymczak „Sieman”, Dawid Owczarek, Jakub Miziołek, Cezary Cichal, Szymon Mirowski, Mateusz Zielecki, Damian Związek, Szymon Szymczak, Mateusz Ludwig, Mateusz Saganiak oraz Filip Zawadzki, Kamil Jakubowski, Patryk Kowasz, Kacper Kotlicki, Jakub Kaczmarek (zawodnik testowany).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Niedziela na obozie w Opalenicy 23.06.2019

Niedziela na obozie w Opalenicy 23.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela