Aktualności

Akademia Widzewa stawia na rozwój, również teoretyczny

Kadra szkoleniowa Akademii Widzewa wzięła udział w kolejnej edycji corocznej kursokonferencji dla trenerów organizowanej przez Lecha Poznań.

W Akademii Widzewa gry w piłkę nożną uczy się aktualnie około dwustu młodych zawodników. Szkolą się oni w siedmiu drużynach z roczników od 2000/2001 do 2007. Miniona runda całościowo dla widzewskiej szkółki piłkarskiej była bardzo udana. Jej zespoły pokazały się z dobrej strony w regionalnych i okręgowych rozgrywkach, często kompletnie dominując w swoich ligach. W szkoleniu dzieci i młodzieży bieżące wyniki nie są jednak najistotniejsze. Dlatego kadra Akademii stawia przede wszystkim na rozwój umiejętności piłkarskich, z nadzieję na przygotowanie zawodników do gry w przyszłości w pierwszym zespole Widzewa.

- W ostatnim półroczu wprowadziliśmy między innymi treningi pozycyjne, podczas których jeden z trenerów zajmuje się odpowiednim przygotowaniem przykładowo piłkarzy formacji defensywnych, jednocześnie z kilku roczników. Dotyczy to obecnie zawodników urodzonych w latach od 2001 do 2004. Z kolei niższe roczniki analogicznie odbywają dodatkowe treningi, na których skupiamy się głównie na aspektach technicznych. Prowadzimy również indywidualne profile zawodników, w ramach których trenerzy gromadzą istotne dane dotyczące piłkarzy, a także własne oceny dotyczące poszczególnych aspektów ich gry. Dzięki temu łatwiej wyznaczać młodym zawodnikom odpowiednie ścieżki rozwoju - wyjaśnił w ostatnim odcinku programu "Piłsudskiego 138" dyrektor sportowy Akademii Widzewa Marcin Płuska.

Aspekty praktyczne to jednak nie wszystko. Sztab szkoleniowy stawia również na własny rozwój, także teoretyczny. W związku z tym w piątek 30 listopada kadra Akademii Widzewa niemal w komplecie stawiła się na Lech Conference 2018. W trakcie uznawanej za największą w Polsce konferencji szkoleniowej uczestnicy wysłuchają sześciu prelekcji, w tym trenera akademii Southampton FC, Andy’ego Marksa. Głos zabierze między innymi również przedstawiciel Benfiki Lizbona - Diego Teixeira.

- Dla nas tworzących Akademię Widzewa niemal od podstaw, bardzo ważne jest poznawanie metod i praktyk, ale tez punktów widzenia specjalistów w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Za każdym razem z tego typu spotkań przywozimy cenną wiedzę i istotne spostrzeżenia, które przekładają się później na naszą pracę - zdradził nam Jakub Grzeszczakowski, który oprócz prowadzenia drugiej drużyny Widzewa, koordynuje w aspektach organizacyjnych i wspiera w zakresie szkoleniowym działania Akademii.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela