Aktualności

Akademia Widzewa stawia na rozwój ogólny i zaprasza do szkoły!

Współpracująca z Akademią Widzewa Szkoła Mistrzów Kokoro Łódź uruchomiła nabór do klas sportowych w prowadzonych przez siebie - "podstawówce" i liceum.

W projekt ten mocno zaangażowany jest Widzew Łódź. W związku z tym klubowa Akademia, razem ze swoim partnerem, Szkołą Mistrzów Kokoro Łódź rozpoczyna autorski program szkolenia dedykowany pierwszoklasistom pod tytułem: Szukamy Talentów.

Inicjatywa wynika z doskonałego zrozumienia w Akademii Widzewa znaczenia rozwoju ruchowego dzieci. Nowy program szkolny ma przygotowywać najmłodszych do uprawiania sportu w przyszłości. Dzieci będą miały zajęcia z trenerami różnych dyscyplin sportowych, by przygotowanie ogólnorozwojowe zaowocowało sukcesami sportowymi w przyszłości. Zajęcia będą prowadzili trenerzy piłki nożnej, lekkiej atletyki, judo, tańca czy pływania. Program skierowany jest zarówno do dziewcząt jak i chłopców.

Co ważne, choć projekt „Szukamy Talentów” to wspólna inicjatywa Widzewa i szkoły Kokoro, w klasach znajdą się dzieci reprezentujące różne kluby sportowe. Ma to pomóc kształtować również takie wartości jak szacunek i umiejętność współpracy. Dopiero po trzeciej klasie trenerzy będą proponować dyscyplinę, do której dane dziecko będzie wykazywało największe predyspozycje.

Multidyscyplinarne kształtowanie młodych zawodników trenujących piłkę nożną jest stosowane przez wiele uznanych akademii piłkarskich w Europie, jak na przykład Ajax Amsterdam, Anderlecht Bruksela czy Chelsea Londyn. Teraz do tego grona dołączyć zamierza również Widzew Łódź.

Szczegóły dotyczące rekrutacji do klas sportowych Kokoro znaleźć można na stronie: http://kokoro.szkola.pl/nabor.html. Zgłoszenia do szkoły podstawowej przyjmowane są do 30 kwietnia, a do liceum ogólnokształcącego do 30 maja.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela