Aktualności

Akademia Widzewa: Starsi rywale trampkarzom niestraszni

Widzewski rocznik 2004 zremisował w niedzielę 2:2 z rok starszymi zawodnikami PGE GKS-u Bełchatów.

Dla zespołu Bartosza Bieleckiego niedzielny mecz z bełchatowianami był pierwszym sparingiem podczas tygodniowego obozu przygotowawczego w Kleszczowie. Łodzianie potrzebowali trochę czasu, żeby dostosować się do gry ze starszym i zdecydowanie silniejszym fizycznie przeciwnikiem, ale w końcu weszli na swój poziom gry, nie dając się zdominować rywalowi. Wszystkie bramki padły przed przerwą, a po stronie Widzewa na listę strzelców wpisali się Szymon Mirowski i Patryk Kowasz.

- W pierwszej połowie, zanim się otrząsnęliśmy, mogliśmy przegrywać nawet 0:3. Rywal dominował nad nami fizycznie, co było szczególnie groźne przy stałych fragmentach gry. Mimo wszystko staraliśmy się realizować nasz plan. Zagraliśmy dobrą pierwszą połowę. W drugiej, gdy na placu pojawiła się nowa jedenastka GKS-u, potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce i konstruować akcje z ataku pozycyjnego. W niej mieliśmy również kilka sytuacji, które mogliśmy i powinniśmy zamienić na bramki. Warto pamiętać, że mierzyliśmy się z rywalem, który rok wcześniej rywalizował w CLJ-u 15. Dlatego cieszymy się z kolejnego wartościowego sparingu, który na pewno przyniósł nam indywidualnie i zespołowo wiele nauki i pożytku - wyjaśnił Bielecki.

Najbliższe dni będą dla drużyny bardzo intensywne. W Kleszczowie widzewiacy szlifować formę będą do najbliższej soboty. Tego dnia, już po powrocie do Łodzi, rozegrają kolejny sparing - tym razem z Wartą Poznań, a dzień później udadzą się do Jarocina na mecz kontrolny z Arką Gdynia.

PGE GKS Bełchatów [2003] - Widzew Łódź [2004] 2:2 (2:2)

Bramki dla Widzewa: Szymon Mirowski, Patryk Kowasz.

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski, Kamil Jakubowski, Kacper Kotlicki, Dawid Owczarek, Szymon Szymczak "Sieman", Szymon Mirowski, Kamil Zadka, Szymon Szymczak, Filip Zawadzki, Mateusz Ludwig, Mateusz Saganiak oraz Jakub Miziołek, Mateusz Zielecki, Patryk Kowasz.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela