Aktualności

Akademia Widzewa rozszerza współpracę poza województwo łódzkie

Ceramika Opoczno oraz Tęcza Gowarczów dołączyły do szerokiego grona klubów współpracujących z Akademią Widzewa. Lista sportowych partnerów Akademii liczy już 22 kluby z województw: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i świętokrzyskiego.

Ceramika Opoczno powstała w 1945 roku. Jednym z jej osiągnięć jest zdobycie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim w 1996 roku, w którym opocznianie pokonali w finale KKS Koluszki. Obecna drużyna seniorów Ceramiki występuje w rozgrywkach klasy okręgowej. Klub posiada pięć zespołów młodzieżowych i prowadzi nabory do kolejnych roczników. Drugi z nowych partnerów, który zdecydował się na współpracę z Akademią Widzewa to założona w 1994 roku Tęcza Gowarczów, której zawodnicy pierwszego składu od sezonu 2016/17 nieprzerwanie występują w rozgrywkach klasy A w województwie świętokrzyskim. Tęcza jest kolejnym klubem współpracującym Akademii Widzewa spoza regionu łódzkiego.

Do grona sportowych partnerów Widzewa Łódź, nie licząc Ceramiki i Tęcza, należą: AP Sieradz, Champions Łowicz, CHKS Łódź, GOKSiR Lipce Reymontowskie, GKS Siemkowice, Jagiellonia Tuszyn, Jutrzenka Bychlew, Jutrzenka Drzewce, Jutrzenka Warta, Juventus Toruń, KAS BAF, KKS Koluszki, Królewscy Złoczew, LKS Gałkówek, Mazovia Rawa Mazowiecka, Progres Zduńska Wola, Szczerbiec Wolbórz, Unia Solec Kujawski, Włókniarz Zelów i Włókniarz Zgierz. To łącznie dwadzieścia dwa kluby na piłkarskiej mapie centralnej Polski.

Widzew Łódź umożliwia lokalnym zespołom współpracę oraz gwarantuje możliwość lepszego rozwoju młodych zawodników. Status klubu współpracującego Akademii Widzewa to pomoc w szkoleniu zawodników oraz staże i webinary dla trenerów, które mają na celu wspierać rozwój myśli szkoleniowej i podnosić kwalifikacje szkoleniowców.

Współpraca obejmuje także aspekty organizacyjne, marketingowe i edukacyjne. Zyskać mogą również zawodnicy klubów partnerskich, którzy będą mieli szansę monitorowania ich rozwoju oraz uczestniczenia w treningach Akademii Widzewa.

Potencjalni partnerzy mogą podjąć współpracę z Akademią Widzewa na różnych poziomach:

a) Młodego Widzewa,

b) klubu współpracującego,

c) klubu partnerskiego,

d) ośrodka partnerskiego.

Każda z ofert współpracy jest dostosowana do różnych klubów i szkółek piłkarskich, które mogą znaleźć dla siebie formę odpowiadającą swoim potrzebom i pomagającą trenującym dzieciom w zdobywaniu kolejnych umiejętności i realizacji marzeń.

Szczegółową ofertę klubów partnerskich Widzewa Łódź można znaleźć w poniższej prezentacji multimedialnej [KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ].

Dane kontaktowe:

tel. 728-402-227

e-mail: akademia@widzew.com


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela