Aktualności

Akademia Widzewa: Raport

To był bardzo dobry weekend dla młodych czerwono-biało-czerwonych. Swoje bardzo ważne mecze wygrały dwa najstarsze roczniki RTS, czyli Widzew U-19 oraz Widzew U-17.

Widzew U-19:

Piłkarze Macieja Kasprzaka znów zwyciężyli! Po dwóch wysokich zwycięstwach z Ceramiką Opoczno i Włókniarzem Konstantynów, tym razem wyższość Widzewa uznać musiał lokalny rywal, czyli AKS SMS Łódź. Klub z ulicy Milionowej na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego został przez gospodarzy zdominowany, o czym świadczy również końcowy wynik.

Widzewiacy z rocznika 1998 pokonali SMS aż 4:0 i z kompletem punktów prowadzą w ligowej tabeli, a więc również w wyścigu o baraż do Centralnej Ligi Juniorów. W następnej kolejce piłkarze Macieja Kasprzaka podejmować będą Pelikana Łowicz. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 22 kwietnia, o godzinie 12 na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego.

Widzew U-17:

Pierwsze zwycięstwo na centralnym szczeblu odnieśli piłkarze rocznika 2000. Prowadzony przez Radosława Wasiaka Widzew zwyciężył w Gutowie Małym z Naki Olsztyn w takich samych rozmiarach, jak starsi koledzy w lidze wojewódzkiej, czyli 4:0. Pełną relację z pierwszego, historycznego zwycięstwa Widzewa na centralnym szczeblu rozgrywek możecie przeczytać TUTAJ.

Widzewiacy zajmują szóste miejsce z czterema oczkami, tyle samo punktów uzbierała piąta Jagiellonia Białystok S.A. Prowadzi Legia Warszawa do spółki z Akademią Jagiellonii, która jedyne punkty straciła w Łodzi z Widzewem, kiedy to szczęśliwie zdołała zremisować w końcówce po golu samobójczym jednego z widzewiaków.

Druga drużyna rocznika 2000, która jesienią awansowała do ligi wojewódzkiej, zremisowała na wyjeździe ze Skalnikiem Sulejów 2:2. Piłkarze Artura Martyki zajmują drugie miejsce, tracąc dwa punkty do liderującej Szkoły Gortata.

Widzew U-16:

W trzeciej kolejce rozgrywek B2 piłkarze rocznika 2001 mierzyli się z GKS Bełchatów. Chociaż na prowadzenie wyszli ”Brunatni”, błyskawiczna odpowiedź w postaci dwóch bramek Dawida Borsa wyprowadziła Widzew na prowadzenie. Niestety, ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3. Widzewiacy zajmują na ten moment przedostatnie miejsce w tabeli, ale mają do rozegrania zaległe spotkanie z Mazovią Tomaszów Mazowiecki. Następna kolejka rozegrana zostanie po Świętach Wielkiej Nocy, a Widzew 22 kwietnia podejmować będzie Borutę Zgierz.

Widzew U-15:

Występująca w lidze wojewódzkiej drużyna Widzewa do lat 15 odnotowuje wyraźny progres. W pierwszej kolejce nieznaczna porażka, w drugiej - remis w derbach z AKS SMS Łódź, zaś w ten weekend piłkarze rocznika 2002 zwyciężyli na wyjeździe Wartę Sieradz 1:0. Czerwono-biało-czerwoni zajmują miejsce w środku stawki, prowadzi GKS Bełchatów z kompletem punktów. W następnej kolejce czekają nas Derby Łodzi, bowiem 22 kwietnia u siebie widzewiacy podejmować będą ŁKS Łódź.

Druga drużyna rocznika 2002, która występuje w lidze okręgowej, siły mierzyła z Łodzianką, której nie dała najmniejszych szans. Wicelider tabeli pokazał moc i zwyciężył aż 7:0. Zawodnicy Marka Grzeszczakowskiego są wiceliderem tabeli, a do prowadzącego Sokoła Aleksandrów Łódzki tracą sześć punktów. W następnej kolejce, 23 kwietnia, zmierzą się na wyjeździe z LZS Justynów.

Widzew U-14:

W drugiej lidze wojewódzkiej dobrą formę znów pokazali podopieczni Krzysztofa Ławniczaka. Tym razem wyższość widzewiaków do lat 14 uznać musieli piłkarze Pelikana Łowicz, ale małym pocieszeniem dla łowiczan jest zdobyta przez nich bramka - pierwsza i jedyna, jaką w tej rundzie stracił Widzew U-14. Wynik 5:1 jest potwierdzeniem dominacji łodzian w lidze, bowiem w poprzednich kolejkach widzewiacy wygrali 10:0 z Pogonią Zduńska Wola oraz 8:0 z MUKS Łask i oczywiście prowadzą w tabeli.

Widzew U-13:

Występująca w grupie czwartej ligi okręgowej druga drużyna Widzewa z rocznika 2003 podejmowała na własnym boisku Iskrę Głowno. Zawodnicy Jarosława Węglewskiego pokonali gości w identycznym stosunku, w jakim tydzień temu zwyciężyli łódzkiego Orła, czyli 4:2.

Widzew znajduje się na czele tabeli, wyprzedzając o dwa punkty drugich Zjednoczonych Stryków. Na drugim miejscu znajduje się pierwsza drużyna Widzewa U-13, która występuje w grupie trzeciej. Piłkarze Konrada Puchalskiego w ten weekend jednak pauzowali, bowiem grupa ta liczy nieparzystą liczbę zespołów.

Widzew U-12: 

Widzew w piątkowy wieczór pokonał na nowym, 18-tysięcznym obiekcie Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:1. Tej samej sztuki nie udało się powtórzyć piłkarzom Marka Grzeszczakowskiego. Zawodnicy z rocznika 2005 dzień później ulegli na własnym boisku tomaszowianom 0:2 i spadli na trzecie miejsce w tabeli. Potknięcie widzewiaków wykorzystała bowiem Pogoń Zduńska Wola, która zwyciężyła 1:0 Widok Skierniewice. Gorycz porażki przełknąć musiała również drużyna Artura Ważnego. Widzew II U-12 przegrał 0:6 na wyjeździe z CHKS. Widzewiacy po ośmiu kolejkach nadal jednak są wiceliderami tabeli.

Widzew U-11:

Derby Łodzi w ten weekend rozgrywali piłkarze Krzysztofa Kaszuby. Widzewiacy do lat 11 mieli tym samym okazję opuścić ostatnie miejsce w tabeli, bowiem przedostatni Łódzki Klub Sportowy miał tylko punkt przewagi. Niestety, czerwono-biało-czerwoni ulegli lokalnemu rywalowi 1:7. W następnej kolejce łodzianie zmierzą się z LKS Jutrzenką Bychlew.

Widzew U-10:

Piłkarze Dariusza Nawrockiego znów zwyciężyli! ”Tygrysy”, jak określani są zawodnicy rocznika 2007, wysoko wygrały na własnym boisku z Pogonią Zduńska Wola 5:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Patryk Szabela.

W wykręcaniu rekordowych wyników nie zwalniają piłkarze Rafała Chorążego. Druga drużyna Widzewa do lat 10 w poprzedniej kolejce zwyciężyła 15:1, natomiast teraz ofiarą młodych widzewiaków padł LKS Rosanów. Czerwono-biało-czerwoni bowiem poprawili swój wynik z poprzedniej kolejki i pokonali zespół gości aż 17:2!

Widzew U-9:

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na zajęcia prowadzone przez Macieja Matyska w ramach rocznika 2008. Wszelkie szczegóły dotyczące treningów można uzyskać u trenera pod numerem telefonu 697-190-933 lub e-mailem m_atys@interia.pl.

Prowadzony jest także nabór do drugiej grupy rocznika 2008. Zajęcia ogranizowane są przez trenera Kacpra Rusa. Wszelkie szczegóły dotyczące treningów można uzyskać u trenera pod numerem telefonu 668-249-056 lub e-mailem kacper.rus@op.pl.

Widzew U-8:

W ramach odskoczni od treningów pierwszej drużyny Przemysław Rodak prowadzi zajęcia rocznika 2009. Dodatkowe informacje o treningach uzyskacie pod numerem telefonu 509-348-507 lub e-mailowo przemekrodak@o2.pl.

Widzew U-7:

Były widzewiak, który święcił triumfy w latach dziewięćdziesiątych z Widzewem, teraz postanowił sprawdzić się w roli trenera grup młodzieżowych. Nabór cały czas trwa, a szczegóły o treningach znajdziecie bezpośrednio u trenera Piotra Szarpaka pod numerem telefonu 602-393-370 lub e-mailowo pszarpak@wp.pl. Zapraszamy również do obejrzenia filmu promującego zajęcia w tej grupie na naszym kanale w serwisie Youtube - WidzewTV: Wychowankowie dumą Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela