Aktualności

Akademia Widzewa planuje powrót na boisko

Sztaby szkoleniowe młodzieżowych drużyn Widzewa przygotowują swoje drużyny do powrotu na boiska.

Kierownictwo Akademii Widzewa ma nadzieję na wznowienie treningów po otwarciu obiektów, co zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego nastąpić ma 4 maja. W związku z tym dyrektor Maciej Szymański i jego współpracownicy przygotowują niezbędne plany i procedury, które będą mogły umożliwić trenowanie młodych piłkarzy w podgrupach.

Na wzór pierwszej drużyny, rozpoczęto kontrolowanie stanu zdrowia zawodników i zbieranie informacji na temat tego, którzy zawodnicy będą mogli w najbliższym czasie rozpocząć treningi. Opracowywana jest też cała związana z tym logistyka, która wymagać będzie podjęcia niezbędnych środków ostrożności i wykorzystywania materiałów ochrony osobistej.

- Jeśli będziemy mogli wrócić na boisko, trzeba będzie dobrze wszystko zaplanować, żeby uwzględnić potrzeby wszystkich drużyn i ograniczone możliwości, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. Czeka nas duże wyzwanie, dlatego nie tracimy czasu i staramy się do niego dobrze przygotować. Prowadzimy też niezbędne rozmowy z MOSiR-em - przyznaje dyrektor Szymański.

Zanim piłkarze wrócą do treningów na boisku, kontynuowane są treningi indywidualne, zgodnie z na bieżąco aktualizowanymi przez trenerów rozpiskami. Szykowane są również kolejne warsztaty on-line w ramach cyklu #NaWidzewie, podobnie będzie ze szkoleniami dedykowanymi klubom partnerskim. Akademia Widzewa przygotowuje się też do rozpoczęcia naboru rocznika 2009, który w przyszłym sezonie będzie kategorią U12 klubu. O szczegółach poinformujemy wkrótce.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela