Aktualności

Akademia Widzewa: Czas podsumowań i ważnych decyzji

Młodzieżowe drużyny Widzewa powoli zbliżają się do końca sezonu. Dlatego sztaby szkoleniowe nie tylko prowadzą treningi, ale myślą też intensywnie o przyszłości.

W sezonie 2020/2021 w strukturze Akademii Widzewa drużynę U12 tworzyć będą zawodnicy z rocznika 2009 i młodszych. W związku z tym w miniony weekend odbył się ostatni, trzeci etap naboru do tego zespołu. Wzięli w nim udział piłkarze, którzy przeszli dwie poprzednie tury kwalifikacji organizowane w ramach dni otwartych, ale także zawodnicy, którzy w minionych miesiącach obserwowani byli przez widzewskich skautów w ich dotychczasowych klubach.

- Myślę, że udało nam się zebrać wartościową grupę kandydatów do gry w najmłodszej drużynie Widzewa. Są w niej zawodnicy z dużym potencjałem, którzy powinni być wartościowymi nabytkami Akademii Widzewa. Warunki, w których prowadziliśmy nabory, z uwagi na epidemię, nie były łatwe, ale też pozwoliły nam spojrzeć na młodych zawodników z różnej perspektywy - przyznał dyrektor Maciej Szymański, który w ostatni weekend organizował również dzień otwarty dla pozostałych roczników.

Dla Akademii Widzewa to kolejny bardzo intensywny okres pracy, w którym należy nie tylko przeprowadzić ewaluację kończącego się sezonu, ale też podjąć szereg ważnych decyzji dotyczących przyszłości zespołów młodzieżowych i całej jej struktury organizacyjnej. W minionych dniach rozpoczęły się rozmowy indywidulane z trenerami podsumowujące ich dotychczasową pracę. Trwają też rozmowy z klubami partnerskimi, które będą miały znaczenie dla dalszej ich współpracy z Akademią Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela