Aktualności

A co po Litexie? Odpowiedź dzisiaj na Polsacie Sport Premium

W sezonie 1999/2000 po wyeliminowaniu Litexu Łowecz na drodze Widzewa stanął prowadzony przez sławnego Giovanniego Trapattoniego gwiazdozbiór z Florencji.

W poprzednim sezonie łodzianie zajęli drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając trzecią Legię o włos. Bezpośrednia rywalizacja o srebrne medale była jednak wówczas cenniejsza niż zwykle. Z powodu dyscyplinarnego wykluczenia z rozgrywek europejskich Wisły Kraków, zwycięzcy rozgrywek ligowych, to właśnie wicemistrz Polski otrzymał prawo gry w eliminacjach Lidze Mistrzów.

Po dramatycznym boju w II rundzie kwalifikacji z Litexem Łowecz przypomnianym w sobotniej RETROnsmisji przez WidzewTV (WIĘCEJ), łodzianie kolejny raz, mając w pamięci dwie bolesne konfrontacje z rywalami z Włoch w sezonie 1997/1998, trafili na rywala z Półwyspu Apenińskiego.

ACF Fiorentina, trzecia wówczas siła Serie A, prowadzona przez utytułowanego Giovanniego Trapattoniego, w składzie między innymi z Gabrielem Batistutą, Enrico Chiesą czy Rui Costą, stanowiła dla widzewiaków wielkie wyzwanie.

Zespół prowadzony przez Grzegorza Latę też miał w swoich szeregach uznanych piłkarzy, jak Artur Wichniarek, Tomasz Łapiński, Radosław Michalski czy Marek Citko, ale prezentowany wówczas przez rywala poziom okazał się być jednak zbyt wysoki dla czerwono-biało-czerwonych.

Jak wyglądała polsko-włoska rywalizacja o grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów? W niedzielę o 20:30 dwumecz ten przypomni telewizja Polsat Sport na kanale Premium1. Obszerne skróty spotkań komentować będzie Tomasz Łapiński. Zachęcamy do obejrzenia jednego z ostatnich jak dotąd dwumeczów łodzian w europejskich pucharach.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela