Aktualności

750 uczniów z Tomaszowa Mazowieckiego na spotkaniu z piłkarzami Widzewa

Czwartek był wyjątkowym dniem dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim. Nie miało to jednak związku z Tłustym Czwartkiem, ale z wizytą piłkarzy pierwszej drużyny Widzewa Łódź.

Spotkanie było pierwszym z wielu organizowanych w ramach projektu "Od najmłodszych lat Razem Trenujemy Sport". Zwycięska inicjatywa w Tomaszowskim Budżecie Obywatelskim, zgłoszona przez przedstawicieli FC Tomaszów Mazowiecki, zakłada serię wizyt przedstawicieli łódzkiego klubu w tomaszowskich szkołach podstawowych i gimnazjach.

Premiera projektu miała miejsce w SP nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczykow, którą odwiedzili Marcel Pięczek, Marcel Gąsior, Bartłomiej Poczobut i Daniel Mąka. Zawodnicy w towarzystwie Marcina Tarocińskiego w trakcie trzech kolejnych lekcji opowiadali dzieciom o zdrowym trybie życia, zawodzie piłkarza, ale również o historii Widzewa i stadionu. - To bardzo ważne, że podczas dzisiejszych zajęć poruszono temat zdrowego żywienia, bo takie uświadamianie jest kluczowe w kontekście rozwoju młodych ludzi. Cieszy również, że większość kibiców Widzewa, bez których takiej lekcji by nie było, jest absolwentami naszej szkoły i dalej działa na jej rzecz - mówił Piotr Chomentowski, dyrektor SP nr 10.

Na uczniów czekały gry planszowe, dedykowane piórniki i inne gadżety. By je zdobyć dzieci musiały wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami piłkarskimi, biorąc udział w różnych konkurencjach. Zawody prowadzili oczywiście piłkarze Widzewa. - W Tomaszowie Mazowieckim nikogo do kibicowania Widzewowi zachęcać nie trzeba, ale obecność piłkarzy może zachęcić do uprawiania sportu, a konkretnie piłki nożnej - dodał dyrektor.

Łącznie przez halę sportową Szkoły Podstawowej nr 10 przewinęło się w czwartek ok. 750 uczniów, ubranych w jednakowe koszulki tomaszowskiego FC, bez którego nie doszłoby do tego wydarzenia. Po zakończeniu każdej z lekcji dzieci mogły ustawić się w kolejce po autografy i wspólne zdjęcia z piłkarzami, do czego nikogo nie trzeba było nakłaniać.

Cieszymy się, że pierwsze spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim wypadło tak pomyślnie i zapewniamy, że nie była to nasza ostatnia wizyta! Czekamy również na wszystkich młodych kibiców na meczach domowych w "Sercu Łodzi"!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela