Aktualności

2-letnia Amelka ze wsparciem od Bartosza Guzdka i ET Promo

Bartosz Guzdek - najlepszy zdaniem kibiców zawodnik meczu z Górnikiem Polkowice - postanowił przekazać 1000 zł na rzecz 2-letniej Amelki, która boryka się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Dziewczynka potrzebuje 9 mln zł na terapię genową.

W sezonie 2021/2022 kibice Widzewa Łódź po każdym meczu domowym poprzez głosowanie w aplikacji mobilnej wybierają najlepszego zawodnika spotkania. Sponsorem plebiscytu jest firma ET Promo, która od kilku lat wspiera Widzew Łódź. ET Promo w sposób kompleksowy zajmuje się pakowaniem produktów spożywczych oraz przemysłowych, zgodnie z hasłem "od projektu do gotowego produktu". Dzięki wsparciu firmy, zwycięzca każdego plebiscytu otrzymuje pamiątkową statuetkę, a także bon o wartości 1000 złotych do przekazania na cele charytatywne.

Zwycięzcą plebiscytu po ostatnim meczu domowym Widzewa przeciw Górnikowi Polkowice został Bartosz Guzdek, który wpisał się w tym spotkaniu na listę strzelców i zgarnął ponad 38% głosów kibiców.

Pamiątkową statuetkę młody napastnik otrzyma przed piątkowym spotkaniem z GKS-em Katowice, ale zdecydował on już, kto otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Kwota ta trafiła do 2-letniej Amelki Gmyrek z Dolnego Śląska, która boryka się z rdzeniowym zanikiem mięśni, a jej jedyną szansą na wyzdrowienie jest terapia genowa. Koszt leczenia to blisko 9 mln zł.

Amelce można pomóc m.in. poprzez wpłaty za pośrednictwem portalu SiePomaga [KLIKNIJ I WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ].

Wcześniej zawodnicy Widzewa zdecydowali o przekazaniu pieniędzy Fundacji Gajusz, Zosi Bigos z Tomaszowa Mazowieckiego, także borykającej się z SMA oraz Fundacji "Krwinka".


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela