Aktualności

17 widzewiaków w kadrze na mecz Pucharu Polski

Trener Franciszek Smuda podał kadrę na mecz III rundy okręgowego Pucharu Polski z Termami Nerem Poddębice.

Mecz zostanie rozegrany w Byczynie. To doskonale znane widzewiakom miejsce. Widzew grał w tej miejscowości w roli gospodarza w sezonie 2014/2015, jeszcze w I lidze.

W środę o godz. 19:00 rozpocznie się tam spotkanie z Termami Nerem Poddębice. We wtorek piłkarze trenowali pierwszy raz po ostatniej ligowej wygranej z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Po zajęciach trener Franciszek Smuda ogłosił 17-osobową kadrę, która zagra w Byczynie.

Szkoleniowiec zdecydował się dać odpocząć kilku zawodnikom, którzy w tym sezonie dużo grali. W kadrze nie znaleźli się Mateusz Michalski, Marcin Pigiel, Adam Radwański, Sebastian Zieleniecki, Michał Miller, Marcin Kozłowski i trzeci bramkarz Konrad Reszka. Nie oznacza to, że dostali oni wolne, bo jadą z zespołem do Byczyny.

Piłkarze Widzewa we wtorek trenowali w Gutowie Małym. Najpierw 45 minut ćwiczyli w siłowni, potem biegali pod okiem Marcina Broniszewskiego. Następnie trener Smuda zarządził wewnętrzne gierki na skróconym boisku. Obserwował je cały sztab szkoleniowy plus Tomasz Łapiński, doradca zarządu ds. sportowych. - Do moich obowiązków należą również: obserwowanie treningów, doradzanie, wyjaśnianie piłkarzom, jakie popełniają błędy i podpowiadanie, jak można się w danej sytuacji zachować lepiej - tłumaczy Łapiński.

Kadra na mecz z Termami Nerem Poddębice:

Bramkarze: Maciej Humerski, Patryk Wolański.

Obrońcy: Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Bartłomiej Rakowski, Kamil Tlaga, Bartłomiej Gromek

Pomocnicy: Mateusz Ostaszewski, Kacper Falon, Aleksander Kwiek, Maciej Kazimierowicz, Daniel Mąka, Dawid Kamiński, Bartłomiej Niedziela, Sebastian Olczak.

Napastnicy: Daniel Gołębiewski, Daniel Świderski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Tabela rozgrywek

5 Garbarnia Kraków 10
6 Olimpia Elbląg 9
7 Błękitni Stargard 9
8 Widzew Łódź 8
9 GKS Katowice 7
10 Elana Toruń 7
11 Lech II Poznań 7
Pełna tabela