Aktualności

13 kwietnia druga edycja Biegu z Historią Widzewa!

Za dwa miesiące znów wystartujemy w naszym klubowym biegu. Tym razem odbędzie się pod hasłem "Robotnicze Towarzystwo Sportowe - kontynuator TMRF".

Pierwszą edycję biegu zorganizowaliśmy wspólnie z grupą Razem Trenujemy Sport. Odbyła się ona 20 października 2018 r. Pakiety wykupiliście w kilkanaście godzin, a na starcie, mimo niezbyt dobrej pogody, stanęło około 600 biegaczy. Ten dzień przeszedł do historii, bo Widzew stał się pierwszym klubem piłkarskim, który ma swój bieg, a nawet cykl. A wszystko po to, by integracja widzewskiego środowiska była coraz większa i na wielu płaszczyznach.

Cykl biegów jest ściśle związany z najważniejszymi punktami historii klubu. I dlatego też pierwsza edycja odbyła się pod hasłem nawiązującym do początków Widzewa w 1910 r. - "Towarzystwo Miłośników Rozwoju Fizycznego". Druga edycja to kolejny ważny moment w historii klubu, czyli powstanie Robotniczego Towarzystwa Sportowego Widzew, jako kontynuatora TMRF.

To będzie motto przewodnie biegu 13 kwietnia. Start (o godz. 11:00) i metę ponownie zaplanowaliśmy w parku 3 Maja, a 5-kilometrowa trasa będzie do pokonania dla każdego. Zależy nam bowiem na tym, by w tym biegu startowali przede wszystkim kibice Widzewa, a także miłośnicy biegania. Przygotowaliśmy pamiątkowe medale, piny i kolejną kartkę opisującą przeszłość klubu. Wszystkie sześć, bo tyle odbędzie się biegów, złożą się na historię Widzewa w pigułce.

Początek zapisów ogłosimy w przyszłym tygodniu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 12.06.2019

Pierwszy trening 12.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela