Aktualności

#WidzewskaMłodzież: Rezerwy bez punktów u siebie

Widzew II Łódź uległ na własnym boisku piłkarzom LKS-u Różyca 0:1. Gola wagę 3 punktów dla gości zdobył były widzewiak Michał Karpicki.

Spotkanie rozegrano w środowy wieczór w ramach odrabiania ligowych zaległości z 2. kolejki. Rywalem widzewiaków był LKS Różyca, który w dotychczasowych meczach uzbierał 25 punktów. Warto zaznaczyć, że w składzie beniaminka na mecz z Widzewem II znalazł się między innymi Rafał Chorąży, na co dzień trener drużyny... Widzew Łódź Amp Futbol.

W pierwszych minutach spotkania na boisku zarysowała się przewaga gości, którzy odważnie ruszyli do ataków i zepchnęli rezerwistów do defensywy. Zawodnicy LKS-u próbowali zaskoczyć gospodarzy długimi podaniami za plecy obrońców, co przyniosło skutek w 13. minucie meczu, kiedy właśnie po takiej piłce taktycznym faulem musiał ratować się Konrad Cieślak. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał stoperowi czerwoną kartkę.

Paradoksalnie gra w dziesiątkę pozytywnie wpłynęła na grę rezerwistów, którzy otrząsnęli się z początkowego naporu przeciwników i mądrze rozprowadzali między sobą piłkę, próbując posyłać prostopadłe podania pomiędzy defensorów drużyny rywali. Niestety, optyczna przewaga nie przyniosła stuprocentowych sytuacji bramkowych.Ostatni akcent w pierwszej połowie należał do zawodników z Różycy, którzy zdołali wyjść na prowadzenie. Gola do szatni w 42. minucie zdobył były piłkarz Akademii Widzewa Michał Karpicki.

Po przerwie na murawie uwidoczniło się wyrachowanie drużyny z Różycy, która nie dopuszczała łodzian do klarownych sytuacji. Widzewskiej młodzieży nie można było odmówić wysokiego poziomu organizacji gry, zaangażowania i determinacji w realizowaniu trenowanych schematów, ale nie przynosiło to skutku w postaci zagrożenia pod bramką ekipy Różycy. Jedyny celny strzał w drugiej połowie oddał Krystian Stopa w 82. minucie. Ostatecznie Widzew II poniósł drugą porażkę w tym sezonie, ale utrzymał pozycję lidera łódzkiej klasy okręgowej.

Widzew II Łódź - LKS Różyca 0:1 (0:1)

Skład Widzewa II: Konrad Reszka - Krystian Stopa, Konrad Cieślak, Jakub Mamełka, Dawid Owczarek (86' Michał Szcześniak), Jakub Wieszczycki (59' Filip Przybyłek), Adam Dębiński, Kamil Owczarczyk, Jakub Szlaski, Mateusz Gołda (67' Kamil Drążczyk), Damian Związek (22’ Dominik Najderek).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela