Aktualności

#WidzewskaMłodzież wzmocniona i zwycięska

Rezerwy Widzewa zasilone zawodnikami z pierwszego składu pokonały na własnym terenie GLKS Dłutów 5:0. Na listę strzelców wpisywali się: dwukrotnie Marcel Pięczek, Patryk Stępiński, Jakub Szlaski i Konrad Cieślak

Łodzianie przystępowali do niedzielnego starcia ze świadomością, że lider łódzkiej klasy okręgowej Włókniarz Pabianice przegrał swój mecz i pojawia się możliwość, by zredukować sześciopunktową stratę, jaka dzieliła widzewiaków od pierwszego miejsca w tabeli. W składzie czerwono-biało-czerwonych pojawił się szeroki zaciąg piłkarzy z kadry zespołu trenera Enkeleida Dobiego. W wyjściowej jedenastce wybiegli: Sebastian Rudol, Marcel Pięczek, Konrad Gutowski, Robert Prochownik, Konrad Reszka, Patryk Stepiński i Michael Ameyaw.

Rywale widzewiaków nie są czołową siłą okręgówki, a we wcześniejszych spotkaniach zdobyli raptem punkt. Różnica klas była widoczna na murawie, a od pierwszych minut przewagę mieli zawodnicy trenera Jakuba Grzeszczakowskiego. Niestety, w pierwszej połowie gospodarzom nie udało się znaleźć drogi do bramki przeciwników, pomimo szans Prochownika, Rudola i Mateusza Malca.

Pierwsza bramka dla widzewiaków padła dopiero w drugiej części gry. Po zagraniu ręką jednego z gości, sędzia podyktował "jedenastkę”, którą wykorzystał Marcel Pięczek. Zdobyty gol dodał pewności siebie łodzianom, którzy zaczęli napierać na bramkę rywali. Wynik spotkania podwyższył w w 73. minucie Patryk Stępiński, który po podaniu Konrada Gutowskiego minął golkipera i umieścił piłkę w pustej bramce .
W końcówce padły kolejne bramki dla Widzewa II, których autorami był ponownie Marcel Pięczek, a także etatowi rezerwiści: Jakub Szlaski i Konrad Cieślak.

Rezerwy pokonały GLKS Dłutów 5:0, dzięki czemu zbliżyły się na dystans 3 "oczek” do liderującego Włókniarza. Zawodnicy trenera Grzeszczakowskiego mają jeden mecz rozegrany mniej, a w najbliższej kolejce zmierzą się na z zamykającym tabelę PTC Pabianice. Wcześniej, bo już w najbliższą środę, widzewiaków czeka starcie w okręgowym Pucharze Polski z GLKS Sarnów/Dalików.

Widzew II Łódź 5:0 GLKS Dłutów 5:0 (0:0)

Bramki dla Widzewa II: Marcel Pięczek 56’, (k) 77’, Patryk Stępiński 74’, Jakub Szlaski 80’, Konrad Cieślak 87’.

Skład Widzewa II: Konrad Reszka - Dawid Owczarek (62′ Krystian Stopa), Dominik Najderek (46′ Jakub Mamełka), Sebastian Rudol, Patryk Stępiński, Michael Ameyaw (46′ Jakub Szlaski), Marcel Pięczek (78′ Konrad Cieślak), Mateusz Malec (70′ Kamil Owczarczyk), Grzegorz Brochocki, Konrad Gutowski, Robert Prochownik (46′  Kacper Służałek).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela