Aktualności

#WidzewskaMłodzież oddała hołd legendom klubu

Piłkarze Akademii Widzewa we współpracy z OSK "Tylko Widzew” odwiedzili 25 grobów zasłużonych widzewiaków.

Akcja sprzątania grobów została zorganizowana we wtorek 20 października w ramach widzewskiej akcji "Znicz", która miała na celu przybliżenie zawodnikom klubowej kuźni talentów postaci pracowników, działaczy i sportowców związanych w przeszłości z Widzewem Łódź. Współorganizatorem akcji był Marcin Krakowiak, pasjonat historii klubu oraz inicjator Widzewskiej Mapy Pamięci, a także fani zrzeszeni w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Kibiców "Tylko Widzew".

Piłkarze Akademii, podzieleni na maksymalnie 10-osobowe grupy, odwiedzili cmentarze na Dołach i Zarzewie, gdzie każdy z zespołów miał za zadanie przejść przez wcześniej przygotowaną trasę zawierającą po około trzy mogiły. Na miejscu zawodnicy musieli wysprzątać  nagrobki, zapalić symboliczny znicz i zapoznać się z przygotowanym przez kibiców biogramem. - To druga edycja akcji sprzątania grobów przez zawodników Akademii. W zeszłym roku wybraliśmy się reprezentacją na cmentarz na Zarzewie, a w tym postanowiliśmy rozszerzyć nasze działania na praktycznie wszystkich piłkarzy Akademii. W piątek jedna z grup wzięła udział w spacerze historycznym po Starym Cmentarzu, a dziś wspólnie z trenerami odwiedziliśmy dwie kolejne nekropolie - mówił Maciej Szymański, dyrektor klubowej kuźni talentów.

#WidzewskaMłodzież śladami łódzkiej historii

Program zwiedzania i sprzątania grobów objął łącznie 25 mogił, a na każdej z nich zapalono znicze, które zakupiono ze środków zebranych w trakcie zbiórki wśród fanów czerwono-biało-czerwonych. Zachęcamy kibiców do odwiedzin grobów widzewiaków i zapalenia świeczek symbolizujących pamięć o zmarłych przeestawicielach naszego klubu.

Zapal znicz na grobach widzewskich legend


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela