Aktualności

#WidzewskaMłodzież nagrodzona w Sercu Łodzi

Wyróżniający się piłkarze poszczególnych roczników Akademii Widzewa i zawodnicy dwóch drużyn, które w zeszłym sezonie wygrały swoje rozgrywki otrzymali nagrody na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego 138.

Plebiscyt na Piłkarza Rundy zorganizowano już po raz trzeci, we współpracy kibiców z władzami Akademii Widzewa, a ogłoszenie jego wyników odbyło przed pierwszym gwizdkiem w niedzielnym meczu pomiędzy Widzewem Łódź a GKS-em 1962 Jastrzębie. Na boisku pojawiło się siedmiu zawodników Akademii Widzewa, którzy w rundzie wiosennej wyróżnili się: postawą na boisku, zachowaniem, frekwencją na treningach i wynikami w nauce. Każdy z nich otrzymał statuetki Piłkarza Rundy oraz vouchery do oficjalnego sklepu Widzewa Łódź z rąk prezesa Mateusza Dróżdża, dyrektora Macieja Szymańskiego, a także przedstawicieli Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Widzew" oraz Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy.

Wśród nagrodonych zawodników znalazł się między innymi Dawid Owczarek, dla którego było to drugie wyróżnienie z rzędu. Przypomnijmy, że młody piłkarz występuje na co dzień w czwartoligowej drużynie rezerw, ale ma też okazje regularnie trenować w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Widzewa Łódź i zadebiutował w oficjalnym meczu Fortuna 1 Ligi.

Nagrody otrzymały także drużyny z kategorii U-16 i U-17. Do rąk zawodników trafiły Puchary Prezesa ŁZPN za zwycięstwo w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej wymienionych roczników i awans juniorów młodszych do Centralnej Ligi Juniorów.

Podczas uroczystości na boisku ogłoszono również, że Jutrzenka Warta i LKS Gałkówek zostały nowymi klubami współpracującymi z Akademią Widzewa. Wiecej na temat systemu klubów partnerskich można przeczytać klikając tutaj [KLIKNIJ].

Z tego miejsca informujemy, że na konto Widzewa Łódź wpłynęła kolejna wpłata od członków Klubu 1910 w wysokości 19 732,38 zł. Liczba wpłacających wyniosła 816 osób, z czego 776 pochodziło od stałych klubowiczów. W imieniu władz Widzewa i Akademii dziękujemy kibicom za wpłatę i zachęcamy do dołączania w szeregi WOWP-u. Praca u podstaw przy wsparciu kibiców daje efekty w postaci co raz lepszych wyników widzewskiej młodzieży.

Czym jest WOWP i jak włączyć się w budowanie Akademii Widzewa? [KLIKNIJ]

Piłkarze Rundy Akademii Widzewa (wiosna 2020/2021):

U-19: Damian Pokorski
U-17: Dawid Owczarek
U-16: Filip Zając
U-15: Jan Sianos
U-14: Daniel Tutaj
U-13: Igor Czapla
U-12: Bartosz Gabara


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela