Aktualności

#WidzewPomaga: Czerwono-biało-czerwoni razem dla DR Kongo

W piątek 25 września zorganizowana zostanie wielka zbiórka darów i datków dla mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga - ojczyzny zawodnika Widzewa, Merveille’a Fundambu.

Inicjatywa Widzewa, w którą zaangażowała się Fundacja Na Rzecz Rozwoju Demokratycznej Republiki Konga, ma na celu zebranie darów, które mogą znacznie podnieść komfort życia mieszkańców DR Kongo. Dzięki współpracy z Fundacją, która zarejestrowała oficjalnie zbiórkę (WIĘCEJ) i zajmie się również jej logistyką, w piątek przy okazji meczu Widzewa z GKS-em Jastrzębie każdy będzie mógł pozostawić dary i datki finansowe na specjalnie zorganizowanym stanowisku Fundacji przy oficjalnym sklepie Widzewa.

Zbiórka rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa do końca meczu, ale już wcześniej dary zostawić będzie można w kasie nr 2 stadionu (sąsiadującej ze sklepem). Stanowisko Fundacji Konga oznaczone będzie czerwonym roll-upem, z którego witać wszystkich będzie doskonale znana już kibicom Widzewa twarz Marveille’a Fundambu, piłkarza czerwono-biało-czerwonych, który jest ambasadorem akcji (PRZECZYTAJ WYWIAD Z "FUNDIM").

Lista produktów, które mogą zostać przekazane w ramach zbiórki to przede wszystkim (ograniczenia wynikają między innymi z zasad celnych i możliwości transportowych)*:

  • Ubrania i buty - nowe i używane,
  • Zabawki - bez baterii, akumulatorów,
  • Artykuły sportowe - bez baterii, akumulatorów,
  • Artykuły higieniczne - bez proszków, płynów, aerozoli,
  • Artykuły szkolne - kredki, piórniki, zeszyty.

*dodatkowo mile widziane będą też kartony, które ułatwią pakowanie darów

Przynoszone dary mogą być używane, ale ważne, by były w dobrym stanie. Przekazywać można również dowolne środki finansowe, które zbierane będą za pośrednictwem dedykowanej puszki, zlokalizowanej na stanowisku Fundacji Konga.

Zachęcamy do pomocy i zabrania ze sobą na mecz nawet pojedynczych przedmiotów, które bez względu na realną wartość, mogą odmienić życie najbardziej potrzebujących.

WIĘCEJ O ZBIÓRCE I FUNDACJI DR KONGA (PRZECZYTAJ: HIPERŁĄCZE DO PIERWSZEGO ARTYKUŁU)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Tabela rozgrywek

1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 47
2 Górnik Łęczna 44
3 ŁKS Łódź 43
4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Widzew Łódź 35
7 Arka Gdynia 35
Pełna tabela