Aktualności

#WidzewFM: Powrót Młodzieżówki!

Dedykowana audycja poświęcona rozwojowi widzewskiej młodzieży wróciła na antenę klubowego radia. W programie poruszono temat szkolenia IPSO, skautingu oraz bieżących wyników Akademii Widzewa.

Prowadzący program, czyli duet Arkadiusz Stolarek i Maciej Szymański, na początku audycji porozmawiali o awansie rocznika U19 do ligi makroregionalnej, gdzie młodzi widzewiacy będą mierzyć się między innymi z mocnym zespołem Polonii Warszawa. Dyrektor Akademii na wstępie wyjaśnił słuchaczom, czemu awans juniorów starszych jest ważny w procesie szkolenia: - Województwo łódzkie w tym momencie nie jest wiodącym regionem, jeśli chodzi o poziom rozgrywek, dlatego gra w lidze makroregionalnej daje nam możliwość gry z przeciwnikami na wyższym poziomie i sprawdzenia swoich umiejętności na ich tle.

Sporym zaskoczeniem minionego weekendu była strata punktów przez drużynę Widzewa z rocznika U17, która w ostatnich trzech spotkaniach zdobyła tylko 4 punkty i mocno ograniczyła swoje szanse na bezpośredni awans do Centralnej Ligi Juniorów. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek widzewiacy tracą 5 "oczek" do liderującego ŁKS-u. - Ostatnie wyniki są dla nas rozczarowujące, ale jest to również okazja do oceny poszczególnych zawodników oraz sprawdzenia ich zachowania w tej konkretnej sytuacji, kiedy mieli świadomość, że granica błędu została ograniczona do minimum. Teraz nie wszystko zależy od nas, ale dalej musimy pracować nad naszą grą oraz jej efektami. Młodzi piłkarze muszą liczyć się z presją, gdyż niedługo będą próbować swoich sił na poziomie rezerw i pierwszej drużyny, tak jak ich rówieśnik Dawid Owczarek. Ostatnie mecze nie budują dobrej opinii zawodników, jednak ich ocena musi być długoterminowa. Porażkę można przekuć w wartość dodaną na drodze rozwoju piłkarza, jeśli ten wyciągnął odpowiednie wnioski - ocenił Szymański.

W dalszych fragmentach audycji prowadzący omówili sytuację rocznika U15, który po porażce ze Zniczem Pruszków zanotowali spadek z Centralnej Ligi Juniorów. W trakcie rozmowy słuchacze mogli dowiedzieć się, że dla młodych piłkarzy gra na poziomie centralnym, spowodowana  przerwą w rozgrywkach młodzieżowych, była ogromnym przeskokiem z II ligi wojewódzkiej. Mimo niesatysfakcjonujących wyników, udział piłkarzy z rocznika 2006 w grze na takim poziomie był ważną lekcją, a część zawodników podniosła swoje umiejętności, co przyniesie korzyści w przyszłości.

Trzecią część "Młodzieżówki" poświęcono tematowi szkolenia prowadzonego w Akademii Widzewa przez międzynarodową organizację IPSO, które poświęcono kompetencjom skautów piłkarskich. Widzew w swojej kuźni talentów posiada w skali kraju 20 skautów, którzy wyszukują potencjalnych kandydatów do gry w grupach młodzieżowych czterokrotnego mistrza Polski.

Cały zapis środowej audycji "Młodzieżówka" dostępny jest za pośrednictwem Widzew.FM. Powtórki programu usłyszeć będzie można o godzinie 18:00 i 22:00 na antenie radia, a już teraz znaleźć można ją w archiwum aplikacji mobilnej. Zachęcamy do słuchania!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 22.01.2022

Widzew II Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 22.01.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 44
2 Widzew Łódź 39
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 Chrobry Głogów 29
Pełna tabela