Aktualności

#WidzewFM obchodzi 1. urodziny!

Oficjalne radio Widzewa Łódź nadaje już od roku! Obecnie Widzew.FM odtwarzane jest średnio 130 tysięcy razy i dociera do prawie 50 tysięcy kibiców miesięcznie.

Przygotowania do startu klubowej rozgłośni radiowej trwały około miesiąca. Ostatecznie, Widzew.FM rozpoczęło nadawanie 5 maja 2020 roku, a pierwsze audycje i materiały dźwiękowe dotyczyły powrotu drużyny Widzewa Łódź do treningów po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. W ramówce, już od początku istnienia radia, znalazł się poranny program informacyjny oraz audycje tematyczne i popołudniowe, dotyczące Akademii Widzewa, historii klubu czy e-sportu. Stworzono oryginalne jingle stacji i oprawę muzyczną, a w końcu do programu internetowej stacji radiowej doszły transmisje meczów ligowych.

Początkowo radia można było słuchać tylko przez oficjalną stronę klubu i aplikację mobilną Widzewa Łódź, ale z czasem rozgłośnia dorobiła się własnej witryny, a sprawozdania meczowe trafiły na platformę YouTube. Programy można odtwarzać w archiwum radia oraz na platformie Spotify. - Ten rok minął nam bardzo szybko. Nie jest to łatwy projekt, który nie wystartowałby, gdyby nie praca Arkadiusza Stolarka i Tomasza Sadłeckiego. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować im za cały ich wkład. Radio daje nam możliwość stałego kontaktu z kibicami oraz wchodzenia z nimi w interakcję. Zależy nam również na błyskawicznym informowaniu fanów na temat bieżących działań klubu. Cieszy nas stale rosnąca słuchalność, która na przestrzeni roku wzrosła ośmiokrotnie - powiedział Marcin Tarociński, główny głos oficjalnego radia Widzewa Łódź.

Warto podkreślić, że rozwój rozgłośni nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów, którzy reklamują się na antenie. Z tego miejsca dziękujemy firmom: Murapol, Kancelaria Kuśmierek i Nowe Technologie. Obecnie na antenie w stałej ramówce główną pozycję zajmuje program "Witamy w Klubie", nadawany pięć razy w tygodniu, a swoje premiery w ciągu tygodnia mają audycje "Gramy z biznesem", "Widzewska podróż do przeszłości", "Młodzieżówka" i "Widzewskie Fankluby".

Dziękujemy, że jesteście z nami, słuchacie audycji, wspieracie nas w rozwoju i współtworzycie Widzew.FM, które powstało dla Was - kibiców naszego Klubu. Poniżej załączamy garść statystyk na temat słuchalności oficjalnego radia Widzewa Łódź. Oby kolejny rok był równie udany. Słuchajcie Widzew.FM - tu bije "Serce Łodzi"!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela