Aktualności

Ten sukces osiągniemy wspólnie

Wypowiedź Prezesa Marcina Ferdzyna podczas prezentacji drużyny RTS Widzew Łódź.

Kochani Widzewiacy,

Grupa łódzkich przedsiębiorców oraz byłych widzewskich piłkarzy i kibiców zarejestrowała w dniu 2 lipca 2015 roku w sądzie rejonowym dla Łodzi Śródmieścia nasze Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź.

Podjęliśmy w tym momencie arcytrudną próbę odbudowy widzewskiej piłki nożnej i będziemy starać się przywrócić blask dawnej tradycji, zwłaszcza widzewskiemu charakterowi.

Chcemy, aby powołanie naszego Stowarzyszenia stało się zaczątkiem czegoś nowego, stworzonego przez ludzi, dla których ta marka daje poczucie tożsamości z Łodzią i którzy reprezentują zarówno widzewską, jak i łódzką społeczność.

Już w dniu rejestracji Stowarzyszenia postawiliśmy sobie pewne zadania, które udało się zrealizować na dziś w tej krótkiej perspektywie, tj:

  1. Zostaliśmy przyjęci w poczet członków PZPN

  2. Zbudowaliśmy drużynę piłkarską, która już w sobotę rozegra swój pierwszy mecz ligowy w czwartej klasie rozgrywkowej.

  3. Stworzyliśmy skromne jak na dziś, warunki organizacyjne, finansowe niezbędne dla funkcjonowania klubu sportowego

  4. Nawiązaliśmy współpracę z władzami samorządowymi Miasta Łodzi

To dopiero początek tej trudnej drogi, ale dzięki temu, dziś możemy być razem i cieszyć się wspólnie z tego co udało nam się zbudować w 40 dni. Nie mogę nic obiecać, ani ekstraklasy za rok, ani awansu do III ligi, bo to jest tylko sport, choć cel mamy jasny. Mogę obiecać wraz z naszymi chłopakami z drużyny duże emocje, bo zapewniam, że będą walczyć o każdy punkt. To jest jednak nasz Widzew – klub z charakterem!

Przed Wami młoda drużyna, ale budowana z myślą by awansować – mamy wśród nas kilku bardzo doświadczonych zawodników. Znacie ich. Oni wzięli na siebie odpowiedzialność, a my im zaufaliśmy i będziemy stać za nimi murem. Nie ma „my”, „oni” - jesteśmy jedną drużyną – porażki i zwycięstwa przeżywamy razem, bo to jest wpisane w sport.

Nie mogę obiecać, że wszyscy zobaczą mecz na żywo, bo gramy w tym sezonie gościnnie na stadionach i dozwolona ilość uczestników imprezy nie masowej to 999 osób. Tak więc proszę, zrozumcie nas i wspomagajcie swoim kibicowaniem klub w tym trudnym roku, nawet poza stadionem, jeżeli nie będziecie mogli być z nami na meczu.

Jestem przekonany, że za rok, po ukończeniu naszego nowego domu na Piłsudskiego dla każdego będzie miejsce na trybunach, by wspierać swoją drużynę.

Potrzebujemy Waszego zaufania i pozytywnej energii. Nie krytykujcie nas za małe potknięcia, tak jak to leży w naturze Polaka, bo one będą się zdarzać. Nikt na świecie nie zbudował firmy, ani nie osiągnął sukcesu w 3 miesiące lub nawet w jeden rok – to są procesy na lata. Każdy rozsądny kibic o tym wie. Chcemy budować zaplecze drużyny i szkolić młodzież – naszą widzewską młodzież.

Miasto chce nam zbudować zaplecze treningowe, bo bez dobrej bazy nie ma szkolenia.

Zaufajcie nam i bądźcie z nami na dobre i na złe, to ten sukces osiągniemy wspólnie i razem będziemy z niego dumni – dumni z Widzewa.

Dziękuję Wam za tak liczne przybycie i życzę wielu emocji na meczach naszej drużyny w nadchodzącym sezonie.  

Marcin Ferdzyn 

Prezes Zarządu
Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela