Aktualności

Lider za mocny - relacja meczu z Finishparkietem

Piłkarze Sławomira Majaka jako pierwsi w historii zdobyli niepokonaną dotychczas twierdzę przy alei Piłsudskiego. Lider rozgrywek trzeciej ligi pokonał łodzian 1:0.

Jak na argentyńskich stadionach poczuć mogli się piłkarze obu drużyn tuż po rozpoczęciu spotkania, kiedy to z sektora zajmowanego przez fanatyków Widzewa w powietrze wyrzucone zostało konfetti oraz mnóstwo serpentyn. Piękna oprawa tego spotkania spowodowała jednak przerwę w grze, która trwała przez kilka minut. Po niej do ataku ruszyli gospodarze.

Efektownym strzałem w 10. minucie spotkania popisał się Matuesz Michalski, jednak piłka po jego strzale z woleja trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez golkipera gości, Krystiana Paprockiego. Goście odpowiedzieli sześć minut później strzeloną bramką po rzucie rożnym, ale sędzia tego gola nie uznał - jeden z zawodników gości znajdował się bowiem na pozycji spalonej. W 21. minucie piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego przeprowadzili groźną akcję lewą stroną, zakończoną strzałem najskuteczniejszego zawodnika gości, Michała Millera. Uderzenie z okolic dziesiątego metra lewą nogą powędrowało jednak wysoko ponad bramką Patryka Wolańskiego.  

Bardzo ładną, dwójkową akcją popisali się w 26. minucie Daniel Mąka i Mateusz Michalski, czyli dwaj najskuteczniejsi piłkarze Widzewa. Ten pierwszy został jednak zablokowany już w polu karnym rywali, którzy popędzili z kontratakiem na bramkę Wolańskiego, który jednak spokojnie poradził sobie ze strzałem Millera.

Atakować w kolejnych minutach próbował Widzew, ale bardziej konkretni byli goście. Strata Macieja Kazimierowicza w środku pola rozpoczęła kontrę gości. Piłka powędrowała pod nogi Grzegorza Domżalskiego. Ten najpierw ograł Bartłomieja Gromka, a później oddał strzał w krótki róg bramki Wolańskiego. Co się nie udało wtedy, w 36. minucie zrobił Miller. Bardzo dobrą akcję przeprowadził Paweł Kowalczyk, odbierając piłkę Krzysztofowi Możdżonkowi i przemierzając z nią kilkadziesiąt metrów. Przed polem karnym wyłożył ją Millerowi, a napastnik Finishparkietu otworzył wynik spotkania strzałem w krótki róg bramki łodzian.

Ciężkie chwile przeżywali przed przerwą piłkarze Przemysława Cecherza. Dwie minuty po stracie gola podopieczni Sławomira Majaka poszli za ciosem. Akcję prawą stroną znów napędził Domżalski. Jego dośrodkowanie zatrzymało się na ręce Gromka, a sędzia wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od widzewskiej bramki. Skrzydłowy klubu z Nowego Miasta sam podszedł do rzutu karnego, ale dobrą interwencją popisał się Patryk Wolański, który wyczuł intencje strzelca i uchronił zespół przed stratą drugiego gola. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Łodzianie w przerwie dokonali jednej zmiany - za Możdżonka wszedł debiutujący w czerwono-biało-czerwonych barwach Grzegorz Brochocki. Lepiej zaczęli jednak goście. Najpierw strzałem przewrotką podwyższyć wynik meczu mógł Miller, a dwie minuty później lewą nogą uderzał Arkadiusz Kuciński. Widzew odpowiedział strzałem Dawida Kamińskiego w 54. minucie meczu, ale piłka minęła prawy słupek bramki Paprockiego.

Kolejne mnuty to nieśmiałe ataki Widzewa, który próbował przejąć inicjatywę w tym spotkaniu. W 77. minucie spotkania w polu karnym obrońcę gości ograł Daniel Mąka, ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką Paprockiego. Kilka minut później bliski strzelenia gola był Kamil Tlaga. Środkowy pomocnik Widzewa najwyżej wyskoczył do piłki w polu karnym, ale uderzył niecelnie.

Sędzia Piotr Urban doliczył aż pięć minut do regulaminowego czasu gry, ale żadnej z drużyn nie udało się już znaleźć drogi do bramki rywali. Spotkanie zakończyło sie zwycięstwem Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, który jako pierwszy wygrywa na nowym stadionie przy alei Piłsudskiego i nadal pozostaje liderem rozgrywek pierwszej grupy trzeciej ligi, o jeden punkt wyprzedzając Łódzki Klub Sportowy

RTS Widzew Łódź - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1 (0:1)

0:1 - Michał Miller 36’

Widzew: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Przemysław Rodak, Sebastian Zieleniecki, Bartłomiej Gromek (50’ Patryk Baran) - Maciej Kazimierowicz, Kamil Tlaga - Mateusz Michalski (70' Yudai Ogawa), Krzysztof Możdżonek (46’ Grzegorz Brochocki), Daniel Mąka (86' Adrian Budka) - Dawid Kamiński

Finishparkiet: Krystian Paprocki, Kamil Jackiewicz (90' Szymon Wenta), Damian Kostkowski, Jakub Szarpak, Dominik Głowiński, Arkadiusz Kuciński, Tomasz Wojcinowicz, Maciej Wolski (88' Patryk Bartusiak), Paweł Kowalczyk, Grzegorz Domżalski (81' Maciej Koziara), Michał Miller (76' Michał Twardowski).

Kartki: Daniel Mąka, Kamil Tlaga, Patryk Baran - Tomasz Wojcinowicz, Maciej Wolski

Sędzia: Piotr Urban

Widzów: 14560


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela