Aktualności

Kotwicz w #P138: Chcę dodać niepełnospranym wiary we własne siły

Gośćmi 49. odcinka programu #Piłsudskiego 138 byli zawodnicy e-sportowej sekcji Widzewa Red Wolves oraz Daniel Mąka, wracający do zdrowia pomocnik czerwono-biało-czerwonych.

W pierwszej części programu prowadzonego przez Marcina Tarocińskiego Daniel Mąka opowiedział o swojej walce o powrót do normalnych treningów. - Wróciliśmy już do Łodzi z Turcji i mogę powiedzieć, że mieliśmy naprawdę bardzo dobre warunki do treningów. Miałem w przeszłości możliwowość wyjeżdżać na zagraniczne zgrupowania, więc mogę potwierdzić, że w Alanyi wszystko było na najwyższym poziomie. Rehabilitacja przebiega zgodnie z harmonogramem. Oczywiście chciałbym, żeby można było przyspieszyć pewne etapy, wrócić do normalnych treningów, ale działamy rozważnie i wykonujemy bardzo ciężką pracę ze sztabem medycznym - zrelacjonował pomocnik, który następnie ocenił też rundę jesienną w swoim wykonaniu.

Następnie prowadzący #P138 przepytywał Alana "Cosanero” Kosińskiego i Sebastiana "Kotwicza” Kolczyńskiego, czyli zawodników, którzy rozpoczynają przygodę w branży e-sportu pod skrzydłami Widzewa Łódź.

"Cosanero” to zawodnik, który na swoim koncie ma występy na najwyższym poziomie w Polsce, w rozgrywkach Ekstraklasa Games. - W FIFĘ gram już od 10 lat, czynnie biorę udział w turniejach w kategoriach 1 na 1 oraz 11 na 11, z większym i mniejszymi sukcesami, m.in. zajęciem miejsc 8-10 w barwach Lechii Gdańsk w Ekstraklasa Games - mówił Kosiński, który w przeszłości był zawodnikiem Akademii Widzewa, ale przez problemy z kolanami musiał zrezygnować z czynnego uprawiania piłki nożnej.

„Kotwicz” to gracz posiadający społeczność ponad 40 tysięcy fanów na Facebooku. Sebastian osiągnął ten sukces mimo niepełnosprawności, która dotknęła jego ręce. - Prowadzę transmisje internetowe na żywo z gry w takie tytuły jak League of Legends oraz oczywiście w FIFĘ. Mam niesprawne ręce, przez co nie mogę grać jak zdrowy człowiek, ale znalazłem na to sposób i na razie świetnie sobie radzę. Chciałbym pokazać innym osobom niepełnosprawnym, że nie muszą się wstydzić tego jacy są - opowiadał Kolczyński, który może pochwalić się udziałem w nieoficjalnych mistrzostwach Polski FIFA 07, w których zdobył wicemistrzostwo wśród grupy kilkuset zawodników.

Warto dodać, że obaj świeżo zaprezentowani zawodnicy Red Wolves są czynnymi kibicami Widzewa i posiadają karnety na domowe spotkania w "Sercu Łodzi".

Cały zapis najnowszego odcinka programu #P138 jest dostępny na oficjalnym kanale klubowej telewizji WidzewTV.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela