Aktualności

Widzew Łódź sprawdzi zawodników z niższych lig

W czwartek 14 stycznia na treningu pierwszej drużyny Widzewa zameldują się testowani zawodnicy z niższych lig, wyselekcjonowani przez siatkę klubowych skautów.

Od czwartku, aż do końca stycznia w treningach drużyny Enkeleida Dobiego weźmie udział grupa młodych piłkarzy z niższych lig, wśród których znajdą się także zawodnicy Akademii Widzewa. W ramach tej inicjatywy planowane są rotacyjne testy kilkuosobowych grup zawodników, rekomendowanych wcześniej przez klubowych skautów, jako piłkarze, mogący w najbliższej przyszłości stanowić wzmocnienie kadry pierwszego zespołu oraz drużyn najstarszych roczników Akademii Widzewa. O personaliach testowanych zawodników będziemy informować przed startem każdej tury sprawdzianów.

Zawodnicy będą poddani obserwacji w trakcie treningów pierwszej drużyny, a jej finałem za każdym razem będzie udział w meczu sparingowym. Warto podkreślić, że projekt jest kolejnym krokiem na drodze rozwoju widzewskiego skautingu, którego budowa została oparta również o kibiców klubu z al. Piłsudskiego 138.

Więcej na temat inicjatywy testów młodych, obiecujących zawodników usłyszycie w trakcie wtorkowego "Widzewskiego Poranka" na antenie radia Widzew.FM. Gościem audycji będzie Michał Opiłka, który odpowiada w klubie za skauting młodzieżowy. Początek programu tradycyjnie o godz. 9:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 23.01.2021

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 23.01.2021

Tabela rozgrywek

8 Miedź Legnica 23
9 Korona Kielce 21
10 Puszcza Niepołomice 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 19
13 Chrobry Głogów 18
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela