Aktualności

Nagrody dla amp futbolistów Widzewa za debiutancki sezon

Kilka dni temu zakończyły się rozgrywki tegorocznej Amp Futbol Ekstraklasy, w której zadebiutowała drużyna Widzewa. Do czerwono-biało-czerwonych po całym sezonie trafiły nagrody indywidualne oraz wyróżnienie specjalne.

Mimo trudnych warunków epidemiologicznych, od wiosny do jesieni udało się zorganizować wszystkie cztery zakładane turnieje Amp Futbol Ekstraklasy 2020. Jeden z nich odbył się w październiku w Łodzi, a ostatni - pod koniec listopada w Poznaniu. Widzewiakom w trakcie spotkania z zespołem TS Podbeskidziem Kuloodpornymi udało się zdobyć pierwszą, historyczną bramkę w rozgrywkach.

Mistrzostwo Polski w amp futbolu w 2020 r. wywalczyła Legia Warszawa. Widzew zajął w lidze piąte miejsce, ale ambicja i determinacja czerwono-biało-czerwonych nie umknęła ani rywalom, ani krajowej federacji. Za odkrycie sezonu uznany został zawodnik Widzewa Mateusz Kowalczyk, a najlepszym młodym graczem wybrano Tymoteusza Bauera, również reprezentującego barwy naszego zespołu.

Za organizację turnieju w Łodzi, a także zaangażowanie w rozwój i popularyzację dyscypliny docenieni zostali Martyna Pajączek, Marcin Tarociński, Rafał Pierzchalski i Maciej Stoczkiewicz, których uznano za najlepszych działaczy sezonu.

Do widzewskich amp futbolistów trafiła także nagroda specjalna. Podczas październikowego turnieju w Łodzi zespół Wisły Kraków nie był w stanie wystawić pełnego składu na mecz z Widzewem. Podopieczni Rafała Chorążego zaimponowali wówczas wyjątkową postawą fair-play i wyszli na spotkanie z jednym zawodnikiem mniej, dostosowując się do rywali.

Premierowy sezon w ekstraklasie był dla widzewiaków czasem nauki, zbierania doświadczeń i wielkich postępów. Dziękujemy za wszystkie emocje i godne reprezentowanie czerwono-biało-czerwonych barw!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 16.01.2021

Widzew Łódź - Elana Toruń 16.01.2021

Tabela rozgrywek

8 Miedź Legnica 23
9 Korona Kielce 21
10 Puszcza Niepołomice 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 19
13 Chrobry Głogów 18
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela