Porażka juniorów starszych po emocjonującym meczu

CLJ U-19

01 May 2024 16:05

Osiem bramek padło w dzisiejszym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-19 pomiędzy Widzewem Łódź a Odrą Opole. Podopieczni trenera Łukasza Jonczyka przegrywali 0:2 i 2:3, ale za każdym razem odrabiali straty. Na dwa ostatnie ciosy rywali nie byli już jednak w stanie odpowiedzieć.

Już w drugiej minucie Widzewiacy przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Na prawej stronie boiska dwójkowo zagrali Sebastian Starbała i Jakub Welter, ale ten drugi uderzył obok słupka. Wydawało się, że gospodarze kontrolują początek spotkania, lecz gola strzeliła Odra. Opolanie wyszli z szybką akcją, w pole karne wpadł Oskar Zawada i strzałem po ziemi skierował piłkę obok interweniującego Eryka Praissa.

W trzynastej minucie Widzew przegrywał dwiema bramkami. W szesnastkę przedarł się Szymon Szkliński i został sfaulowany przez Jakuba Grzejszczaka. Do piłki podszedł Kacper Buniak, który podwyższył wynik. Odpowiedzieć mógł Welter, ale huknął nad poprzeczką. Gospodarze przeważali, szukali kontaktowego gola, lecz także się odkrywali. W 24. minucie goście mogli zamknąć mecz, jednak zmarnowali wyśmienitą kontrę.

Podopieczni trenera Jonczyka byli częściej przy piłce, ale mieli duże problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką Odry. W 42. minucie Kamil Andrzejkiewicz znalazł się w polu karnym, uderzył piętką, lecz próbę tę zablokował obrońca. Dwie minuty później napastnik wpisał się na listę strzelców! Po dalekim zagraniu pojedynek główkowy wygrał Sebastian Starbała, a Andrzejkiewicz zwiódł rywala i ustalił wynik do przerwy.

Do drugiej połowy łodzianie przystąpili z jedną zmianą w składzie - za Starbałę wszedł Robert Grobel. I już w pierwszej akcji zrobiło się 2:2! Po dośrodkowaniu Grzejszczaka ręką w polu karnym zagrał jeden z opolan, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr od bramki. Pewnym egzekutorem okazał się Welter. Ale Odra mogła błyskawicznie odpowiedzieć. Po nieporozumieniu w defensywie próbę Buniaka obronił Praiss.

W 55. minucie doszło do dość dużej kontrowersji. W szesnastce przewrócony został Łukasz Plichta, jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego, tylko ukarał Widzewiaka za symulowanie. Gospodarze cały czas przeważali i coraz mocniej napierali na rywali. W 59. minucie główkował Welter, lecz na posterunku był Jan Drużbicki. Odpowiedź była groźna, bo bezpośrednio z rzutu rożnego czujność Praissa sprawdził Jan Dębski.

W 66. minucie jeden z Widzewiaków fatalnie podawał do bramkarza, piłkę przejął Zawada i znalazł się przed pustą bramką, ale wyszedł za linię końcową. Po chwili grę zakończył Nikodem Stachowicz, którego zastąpił Mateusz Wołoszyn. Niestety, choć zupełnie nic na to nie wskazywało, w 71. minucie Odra wróciła na prowadzenie. Po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu do siatki trafił Paweł Krysiak.

Na kwadrans przed końcem mogło być 3:3. Grobel dośrodkował wprost do Andrzejkiewicza, ale napastnik główkował niecelnie. W 79. minucie Widzewiak dopiął swego! Kajetan Radomski wrzucił z rzutu wolnego w pole karne, a Andrzejkiewicz zamknął akcję celnym i mocnym strzałem. Po chwili do gry wszedł Jakub Zając.

W 82. minucie Odra ponownie prowadziła. Z dystansu huknął Tomasz Marciniak, a piłka odbita od Jakuba Adrianowskiego wpadła do bramki. Widzewiacy szukali kolejnego wyrównania, tworzyli sobie akcje, jednak ostatni cios zadali rywale. W 90. minucie wynik spotkania ustalił Szkliński.

Na Łodziance obejrzeliśmy emocjonujące widowisko, ale to goście wyszli z niego zwycięsko. Podopieczni trenera Jonczyka kolejny mecz zagrają z Lechem Poznań na wyjeździe.